Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Çayeli İlçe Başkanı Kadıoğlu'ndan Erdoğan'a 'yediğimiz hamsidir'

CHP Çayeli İlçe Başkanı Kadıoğlu'ndan Erdoğan'a 'yediğimiz hamsidir'

CHP Çayeli İlçe Başkanı Hızır Kadıoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan'la ilgili açıklamalarına "Aklımız karıştı. Hangi açıklamana inanalım. Tamam anladık kandırılıyorsun sürekli ama bari bizi kandırma "

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2016 Cuma 09:28
CHP Çayeli İlçe Başkanı Kadıoğlu'ndan Erdoğan'a 'yediğimiz hamsidir'

CHP Çayeli İlçe Başkanı Hızır Kadıoğlu , Cumhurbaşkanı Erdoğan'on Lozan'la ilgili sözleri ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı

“Lozan anlaşması Türkiye’nin kurucu belgesidir  temel vizyonudur. Bugün bunu idrak ediyoruz”2014 R.T.Erdoğan

“Bu antlaşma devletimizin tapusudur” 2015 R.T.Erdoğan

"Birileri bize Lozan'ı Zafer diye yutturmaya çalıştırlar... Onlar hakkını veremediği için şimdi biz bu sıkıntıları yaşıyoruz ..." 2016 R.T.Erdoğan

Aklımız karıştı. Hangi sözüne inanalım. Tamam anladık kandırılıyorsun sürekli ama bari bizi kandırma.

Erdoğan’ın yapmış olduğu konuşma her zaman gördüğümüz zikzakların konuşması. Ama bir halk bir ülkede yaşayanlar bu kadar yok sayılmaz ki..

Neyse ki bizim bir tarih bilincimiz var. Nerede ne zaman ve kim neler yapmış biliyoruz. Adaları kimin verdiğini biliyoruz. Sevr anlaşmasına kimlerin izin verdiğini de biliyoruz. Kimlerin İngiliz gemisiyle kaçtıklarını da biliyoruz. Kimlerin emperyalistlerden aldıkları paralarla din elden gidiyor diye kampanyalar yaptıklarını biliyoruz.Kimlerin ecdad türbesini bombalayıp sandukayı kaçırdıklarını biliyoruz..

Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurulduğunu kimlerin işbirlikçi kimlerin hain olduğunu da biliyoruz.

Kimlerin “ne istedilerse verdik “ dediğini de biliyoruz. “nasıl verdiysek o şekilde de alırız “ dediklerini de biliyoruz.

Son söz;

Bizde Rizeliyiz sayın Erdoğan , biz de biliyoruz kimin nerede ne yaptığını neler söylediğini hem de çok “hain biliyoruz    “ onun için aklımızla zekamızla bu kadar oynama nede olsa hemşeriyiz.

Bizim kulaklarımızda “atları rüzgar kanatlıların nal sesleri”  bizim kulaklarımızda “of sürmene araklı biz yanaştık Trabzon’a ,istiklal savaşında savaştık kana kana” diyerek “takalarla cepheye silah ve mermi taşıyanların” söyledikleri türküler var.

Etma bize..Bizi bu kadar “balık hafızalı   “ diye düşünme.Unutma ki yediğimiz balık değil “hamsidir”..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık