Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Fındıklı : Amacınız hastanemizi kapatmak mı?

CHP Fındıklı : Amacınız hastanemizi kapatmak mı?

CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak Fındıklı Bölge Guatr Hastanesinin işlevsiz hale dönüştürülmeye çalışılmasını eleştirdi.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2018 Salı 21:42
CHP Fındıklı : Amacınız hastanemizi kapatmak mı?
CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, hastanede dört yıldır ameliyat yapılmadığı belirtilerek, dolayısıyla yatan hasta servislerinin işlevsiz ve yeterli hemşirenin olmadığı kaydedildi. 

CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamanın tam metni

"

HASTANEMİZDE NELER OLUYOR?

Yaklaşık dört yıldır ameliyat yapmayan hastanemiz, ameliyathanesi boş yatan hasta servisimiz dolayısı ile işlevsel değil, yeterli hemşiremiz mevcut değildir.

Her bireyin sağlık hizmeti alma hakkı vardır. Ülkemizde hastanelerimiz maalesef hasta kişi sayısına göre doktor, hemşire, sağlık personeli diye hesaplanarak düşünülmekte ve yönetilmektedir. Bugün tüm hastanelerimizdeki döner sermaye bunun örneklerinden bir tanesidir (ne kadar çok hasta, o kadar çok döner sermaye) ilişkisine dönmüştür.

İlçemizde de durum daha bir çok nedenlerini sayabileceğimiz kadar aynıdır, maalesef yukarıdaki başlıktaki gibi ismi kalmış içi boşaltılmıştır.

ŞİMDİ YETKİLİLERE SORUYORUZ


1- BÖLGE HASTANEMİZİN İSMİ YUKARIDAKİ GİBİ KALIP TEKRAR BÖLGEYE EKİP VE EKİPMANI İLE BİRLİKTE HİZMET EDECEK Mİ?


2- KAPI DİBİNDE ÇALIŞAN HEMŞİRE VE PERSONELİMİZ İLÇEMİZİN İNSANLARI NEDEN TAYİN İSTEYİP GEÇİCİ DE OLSA NEDEN GİTMEK İSTİYORLAR?


3- İLÇEMİZ HASTANESİNE GELEN ÇALIŞANLAR GELDİKLERİ HASTANELERDEKİ ÖZLÜK HAKLARINA GÖRE Mİ GELİYORLAR?


4- HASTANEMİZDE ÇALIŞAN AMBULANS ŞOFÖRÜ VE ERKEK HEMŞİRE BİZİM İHTİYACIMIZIN OLMASINA RAĞMEN NEDEN KAÇKAR DEVLET HASTANESİNDE ÇALIŞTIRILIYOR?


5-ŞU ANDA HASTANEMİZDE UZMAN OLARAK DAHİLİYECİ, CERRAH, AİLE HEKİMİ, DİŞ DOKTORU BULUNMAKTADIR. HASTANEMİZE TEDAVİ HAKKIMIZ OLAN DİĞER BRANŞTAKİ DOKTORLARIMIZIN DA GELEBİLMESİ NOKTASINDA YETKİLİLERİMİZİN ÇALIŞMALARI NE DURUMDADIR?


6- UZMAN HEKİMLERİMİZİN SAĞLIKLI HİZMET VEREBİLMELERİ İÇİN YETERLİ EKİP VE EKİPMANLARI BULUNMAKTA MIDIR?

Yukarıdaki saydıklarımız halk sağlığı ve çalışanlarımız açısından düşünülmesi gereken önemli istek ve taleplerdir. Yetkililere sesleniyoruz. Sağlık hizmeti almak ve hastanemizden faydalanmak istiyoruz. sağlık çalışanlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda öncelikli olun, taleplerini dinleyip çözüm önerilerinde katkıda bulunun.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR!!! 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ FINDIKLI İLÇE BAŞKANLIĞI"

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rize'de sağanak, sel ve heyelana yol açtı, denizde hortum çıktı

Rize'de sağanak, sel ve heyelana yol açtı, denizde hortum çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık