Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı İlçe Örgütü sosyal medya hesabından seslendi. Karali Çay fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2017 Cumartesi 00:19
CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı İlçe Örgütünün sosyal medya hesabında yapılan açıklamada , Hürriyet Mahallesinde bulunan Karali Çay fabrikasının tüm uyarılara rağmen halk sağlığını tehdit etmeye devam ettiğini söyleyerek yetkililerin bu konuda gerekli önlemleri almaları istenildi.

CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı sosyal medya hesabında yapılan açıklamanın tam metni

"

Karali Çay Fabrikasından Görüntüler

Halk sağlığını tehdit etmeye devam etmekte. Bu gün 5 yaşındaki çocuklarınızın ilerki tarihlerde Koah olacağı,fabrika gürültüsünün de çevre mahalle sakinlerini çok rahatsız ettiği tüm uyarılara rağmen devam etmekte ve yetkili organlar da bunu bilmektedir.

Halk ve çevre sağlığını koruyacak tedbirler vardır.Bu günümüz teknolojisi ile mümkündür ,ekonomik imkanlar kullanılarak günümüz teknolojisine uygun hale sokulabilir.

2872 sayılı Çevre Kanunu  

Madde 3.a "herkes, çevrenin korunması ve kirliliğin önlenmesi ile görevli olup bu konuda alınacak tedbirlere ve belirlenen esaslara uymakla yükümlüdürler"

Çay üreten işçi çalıştıran bu fabrika yapıları aynı zamanda kendi çalışanı Ve çevresel faktörleri dikkate almak Ve gerekli kurumlarında bunu denetlemek görevi görevleri vardır. Devlette halk sağlığını korumak ile görevlidir.

Üretimden yana olacağız. Fakat çevreye duyarlı, sendikasız ,güvencesiz hayata karşı da sorumlulukları hep birlikte bileceğiz, Daha iyi çevre, daha sağlıklı yaşam her bireyin en temel yaşamsal hakkıdır.

Buradan yetkili organlara sesleniyoruz;
Bir an önce eksikliklerin giderilmesi ile ilgili tedbirleri alarak halkın beklentilerine cevap verilmesi gerekmektedir" 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rize Pazar’ın ‘Dayı’sı Azim Keskin’i kaybettik

Rize Pazar’ın ‘Dayı’sı Azim Keskin’i kaybettik

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık