Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Fındıklı: En güzel bayram hediyesi barıştır.

CHP Fındıklı: En güzel bayram hediyesi barıştır.

CHP Fındıklı ilçe başkanlığı 1 Eylül Dünya Barış Günü'nünü bayramlaşarak kutladı..

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2017 Cuma 23:55
CHP Fındıklı: En güzel bayram hediyesi barıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı İlçe Başkanlığı 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlaması ile Kurban Bayramı Bayramlaşmasını aynı anda gerçekleştirdi.

CHP Fındıklı İlçe Başkanlığının çağrısıyla Hayati Aykut parkında bir araya gelen parti üyeleri ve vatandaşlar farklı bir bayramlaşmayı gerçekleştirdiler.

Hayati Aykut parkında yapılan kutlama ve bayramlaşmaya CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu,CHP Rize İL Başkan Yardımcıları Saltuk Deniz ve Bina Baltacı, Avukat Remzi Kazmaz'da katıldı.

İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu'nun yapmış olduğu basın açıklamasının ardından Mehmet Bekaroğlu ve Remzi Kazmaz söz alarak 1 Eylül Dünya Barış Gününü ve Kurban Bayramını kutladılar.

İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu yapmış olduğu açıklamada 

"

Dünyanın bir çok bölgesinde bütün insanlık ağır bedeller ödüyor. Eşitsizliğe ,özgürlüğe,demokrasiye dair temel kazanımlar her gün biraz daha gasp ediliyor.

15 Temmuz darbe girişiminde demokrasi kazandı diye sevinirken, ne yazık ki OHAL ilanıyla ve KHK uygulamaları ile gazeteci,yazar tutuklamaları,basın yayın kuruluşlarının kapatılması ,binlerce gazetecinin işten atılması ile devam eden süreç, AKP iktidarının cepheyi genişleterek anti demokratik ve hukuksuz uygulamalar ile siyaset başta olmak üzere , örgütlenme,düşünme,ifade özgürlüğü ortadan kaldırılmış seçilmiş milletvekilleri ve belediye başkanlarına yönelik gözaltı tutuklamalar ile devam etmiştir.

1 Eylül Barış hakkıdır, bireysel açıdan da halklar açısından da insan hakkıdır..Barış hakkı dayanışma hakkıdır. Barış ;  silahsızlanmayla da , yoksullukla da mücadelede birlikte düşünülmesi gereken haktır.

Barış ; genel olarak insan toplumuna ve her bir topluma kalkınma , gelişme, refah, ekonomik, sosyal ve kültürel standartları en üst düzeyde sağlama düşüncesi ile uyumludur..

Hukukun üstünlüğü ilkesinin herkes için güvence oluşturması , her türlü ayrımcılığın ( ırk , dil, din, etnik,cinsiyetçi ,engellilik, cinsiyetçi kimliğin ortadan kaldırılması) sosyal ve ekonomik hakların yaşama geçirilmesini, herkesin eğitim ve kültürel haklara sahip olmasını , bireyin kendisini ifade etmesi insan hakkıdır.

Çoğulcu demokrasi barış için şarttır. Yurttaşların tümü eşit temeldedir. Eşit, özgür,insanca ve kardeşçe yaşayacağımız bir ülke ve dünyayı kendi ellerimizle kurana kadar mücadele etmeye ve mücadeleyi her gün biraz daha büyütmeye devam edeceğiz.

Silaha , şiddete , savaş kışkırtıcılığına,  ırkçılığa , ayrımcılığa dur diyelim." dedi.

İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu'nun konuşmasının ardından sırasıyla Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Avukat Remzi Kazmaz ve İbrahim Kepenek konuşma yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından bayramlaşma gerçekleştirildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rize Pazar’ın ‘Dayı’sı Azim Keskin’i kaybettik

Rize Pazar’ın ‘Dayı’sı Azim Keskin’i kaybettik

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık