Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NİHAT MATKAP VE CHP'Lİ VEKİLLER RİZE'DE

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NİHAT MATKAP VE CHP'Lİ VEKİLLER RİZE'DE

CHP Genel Başkan yardımcısı Nihat Matkap başkanlığındaki CHP'li vekiller Rize'ye gelerek Sivil toplum örgütlerini ziyaret ettiler..

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2013 Cuma 18:17
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NİHAT MATKAP VE CHP'Lİ VEKİLLER RİZE'DE

Nihat Matkap, İstanbul Milletvekili Melda Onur, Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ile birlikte geldikleri Rize`de ziyaret ettikleri Gazeteciler Derneği'nde basın toplantısı düzenledi. Türkiye gündeminde `Toplumsal barış ve süreç` diye adlandırılan bir konu olduğunu ifade eden Matkap, ülkenin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

"CHP'nin bu konuda düşünceleri çok net ve ortadadır. Ancak bu konu çok ani gelişti. Biz toplumsal barışın bir an önce gerçekleşmesinden yana olan bir partiyiz. Bu konuda alınteri döken bir partiyiz. Bu konuyla ilgili bedel ödeyen bir partiyiz. CHP bu konuda rapor hazırladı, görüş açıkladı. Toplumsal barışın sağlanması konusunda demokrasi eksiğinin giderilmesini önemsiyor. Bu adımlar atılırken Cumhuriyetin temel değerlerinin zarar görmesine kesinlikle izin vermeyiz. Ulus devlet niteliğimizden ve milliyetçiliğimizden ödün vermeyiz. Anayasanın ilk 4 maddesine dokundurtmayız."

AKİL ADAMLAR LİSTESİ

Akil adamlar listesine ilişkin bir soruyu yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, "Daha önce bu sorunun TBMM sorunu haline dönüştürülmesini istedik. Ama bunu hükümet sorunu olarak ele aldılar. Yapılanların tamamı hükümetin icraatı. Denetim sürecinde belki bir şey söyleriz. Ana muhalefet işin içerisinde değil. Bu tamamen hükümetin işi olduğu için bu konuda bir değerlendirme yapmak gereksiz ve anlamsız" dedi.

KOMİSYON ÖNERGESİ, AMELİYATI OLDUKTAN SONRA ANJİYO ÖNERMEYE BENZER

AK Parti`nin çözüm sürecine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için verdiği önergeyi değerlendiren Matkap, bunun çok anlamsız, zorlama ve TBMM iç tüzüğünü zorlayan bir öneri olduğunu söyledi. Matkap, "Kaldı ki araştırma komisyonları herhangi bir sorunu araştırmak üzere kurulur. Alınması gereken tedbirler konusunda çalışır. Var olan sorunlar ile ilgili teşhis yapılır. Teşhis konduktan sonra da alınması gereken tedbirleri bu komisyon hazırlar. Şimdi zaten hükümet teşhisi koymuş, tedbirleri almış ve yol alıyor. Bu, by-pass olduktan sonra, kalp ameliyatı olduktan sonra anjio yapmayı önermeye benzer. O nedenle iki partinin buna üye vermemesi kadar doğal bir şey yok" diyerek açıklamasını noktaladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık