Ana Sayfa Güncel CHP Güce İlçe Başkanından Elektrik Kesintilerine tepki.

CHP Güce İlçe Başkanından Elektrik Kesintilerine tepki.

Cumhuriyet Halk Partisi Güce İlçe Başkanı Murat İSLAM'ın Güce İlçesinde günler süren elektrik kesintisi ile ilgili ve AKSA Elektrik İle İlgili Basın Açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2016 Çarşamba 22:33
CHP Güce İlçe Başkanından Elektrik Kesintilerine tepki.

Değerli Basın Mensupları;

Güce İlçemiz; Giresun-Trabzon sahil yoluna 15 km.içeride bulunmakta, 4 mahalle ve 15 köyden oluşmaktadır.Güce İlçemiz, Giresun Merkez'e de 50 km.mesafede bulunmaktadır.

  İlçemiz merkezi sahilden 345 rakımda olup, engebeli bir arazi yapısına sahiptir.Bir tarafta tepeler bir tarafta da dereler mevcuttur.İlçemizde Kasım ayından Mart ayına kadar yaklaşık beş ayında kar yağmaktadır.İlçemize son yıllarda 1,5 mt.nin üzerinde kar yağmaktadır.

   İlçemiz engebeli (dağların da hakim olduğu) bir arazi yapısına sahip olmasıyla birlikte yollarımız kardan kapanmakta,zaman zaman da merkez-Sahil ve Merkez-köy yollarımız kar sebebiyle kapanmaktadır.Halen de kar mevcuttur.İlçemiz merkez , köylerinde tarım ve hayvancılık ağırlıklıdır.

  Güce İlçemiz mahalle ve köylerine da 30 yıl önce yerleştirilen elektrik direkleri ile elektrik sağlanmaktadır. Bu direk ve  elektrik hatları eski olup, İlçemiz de bir kaç gün süren elektrik kesintileri yaşanmaktadır.

   Bu durumda doğal afetlerin yanında;elektrik kesilmesi sebebiyle İlçemizde; öğrenci olan çocuklarımız derslerine çalışamamakta,hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız karanlıktan ahırlarına inememekte, vatandaşlarımız karanlıktan evinden dışarıya çıkamamakta,elektrik olmaması nedeniyle de telefonlarını şarj edememeleri nedenleriyle de haberleşme-internet bağlantıları kurulamamaktadır. Yine elektrik kesilmesi sebebiyle ,vatandaşlarımızın buz dolaplarına koydukları yiyecekler bozulmakta ve dökülmek zorunda kalmaktadır.Bir kardeşimizin vefatında bile elektrik gereklidir! Dolayısı ile insanlarımız mum,gazlı lamba ve tüp lüks lambasına muhtaç edilmiş,tam bir mağduriyet yaşanmaktadır,Güce İlçemiz de!

   Bizler de bu yörede yaşayan insanlar olarak,vatandaşlarımızın mağduriyetine sebep olan, zamanı gelince vatandaşlarımızı icraya vererek elektrik ücretlerini tahsil eden, AKSA Elektrik Bölgemizde yeteri kadar elektrik verimini verememekte,elektrik arızalarını zamanında giderilemediği gibi,vatandaşlarımızı şikayet edecekleri yeri de bulamamakta zorlandığı da gözlemlenmektedir.

    Yetkililerimize Giresun İli Güce İlçemizde yaşadığımız elektrik kesintisi mağduriyetimizi sunarak, bir an önce Güce İlçemiz; Mahalle ve Köylerinin elektrik direk ve hatlarının değiştirilerek,AKSA Elektrik firmasından kurtarılarak;24 saat hizmet verebilen bir Elektrik teşkilatına devredilmesini sunuyoruz.Saygılarımızla.28 Ocak 2016

                                                                                                                    Murat İSLAM

                                                                                                           Cumhuriyet Halk Partisi

                                                                                                                 Güce İlçe Başkanı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık