Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP İKİZDERE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSMET EKŞİ "İKİZDERE'NİN MAKUS TALİHİNİ YENECEĞİZ"

CHP İKİZDERE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSMET EKŞİ "İKİZDERE'NİN MAKUS TALİHİNİ YENECEĞİZ"

CHP'den İkizdere Belediye Başkan Adayı Olan DEKAP İkizdere Temsilcisi Ekşi'denSiyasete HES Ayarı?

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 08:16
CHP İKİZDERE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSMET EKŞİ

Başta Doğu Karadeniz Bölgesi olmak üzere yurdun birçok bölgesindeki vadilerde yapılması planlanan HES projelerine karşı, demokratik ve hukuksal mücadelelerini sürdüren Derelerin Kardeşliği Platformu'nun (DEKAP), İkizdere Temsilcisi İsmet Ekşi CHP'den İkizdere Belediye Başkan Adayı oldu.

            DEKAP'ınyurt genelinde yaptığı çağrı üzerine ilk başvuruyu yapanlardan olan İkizdere Temsilcisi İsmet Ekşi'nin İkizdere Belediye Başkan adaylığı için başvurusu, CHP Parti Meclisi'nin de onaylaması ile kesinleşti. Yerel seçimler için adaylığı kesinleşen Ekşi, seçim çalışmalarını da başlattı.

            İkizdere Belediye Başkan adaylığı için İkizdere'de bir basın toplantısı düzenleyen Ekşi, İkizdere'nin, uzun yıllardır gelişmemiş, her geçen gün göç veren, yalnızlaştırılan ve kaderine terk edilmiş ilçelerden biri olduğunu kaydetti.

Ülkemizin ve dünyanın en önemli doğal vadilerinden biri olan İkizdere vadisinin siyasi iktidarlar ve yerel yöneticiler tarafından görülemediğine değinen Ekşi, "İkizdere sahipsiz kaderine terkedilmiş!40 yıl önceki durumuyla bugünün bir farkı olmadığı açıkça görülmektedir. Turizmin ve arıcılığın en önemli merkezlerinden biri olan İkizdere, AKP'nin yerel yöneticilik anlayışıyla bir arpa boyu yol almamıştır. Bu gidişe ?dur' demenin tam zamanıdır.Hak ettiği, doğal güzelliklerini hem ulusal hemde uluslararasına tanıtmak veİkizdere'yi bir turizm merkezi haline getirmek için İkizdere Belediye Başkanlığına aday oldum" dedi.

            CHP'den İkizdere Belediye Başkanlığı için adaylığı kesinleşen Ekşi, açıklamalarını şöyle tamamladı: "İkizdere uzun yıllardır bir iki çarpık yapılaşmanın dışında hiçbir gelişme göstermemiştir.Bu gidişata ?dur' demek için Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkan adayı oldum.İkizdere halkıyla birlikte HES'lere karşı verdiğimiz mücadeledeki azim ve kararlığımızıBelediye Başkanlığında da yürütmek istiyoruz.CHP'nin ve İkizdere halkının adayıyım.Gelin hep birlikte İkizdere'nin makûs talihini yenelim."

            Ekşi, yerel seçimler öncesinde İkizdere için geliştirdikleri projelerle birlikte, bu projeleri hayata geçirecek olan başarını ve güvenilir bir ekip oluşturduklarını da kaydederek; önümüzdeki günlerde projeleri ve çalışma ekibiyle birlikte çalışmalara başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bilindiği gibi daha önce DEKAP Sözcüsü Ömer Şan, yaptığı çağrıda, yaşam mücadelesi içerisinde olan herkesin kendi bölgelerinden yerel seçimlerde aday olmaları gerektiğini vurgulamıştı.

            DEKAP adına yapılan çağrıda, "HES'lere, madenlere, termiğe, nükleere ve benzeri projelere karşı çevre ve yaşam mücadelesi verenler, yerel seçimlerde başta köy ve mahalle muhtarlıkları olmak üzere, belde, ilçe ve il belediye başkanlıkları, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için adaylıklarını gündeme almalıdır!.. Mücadele her alanda devam etmelidir! Unutulmamalıdır ki, bizler bu alanları boş bıraktığımızda bizim adımıza karar verenler bugünkünden daha büyük felaketlere imza atacaklardır" denilmişti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık