Ana Sayfa Yerel Gündem CHP İlçe Başkanı Ural'dan Ardeşen'in geleceği için çağrı.

CHP İlçe Başkanı Ural'dan Ardeşen'in geleceği için çağrı.

CHP İlçe Başkanı Ural'dan Ardeşen'in geleceği için tarihi çağrı.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2015 Perşembe 23:05
CHP İlçe Başkanı Ural'dan Ardeşen'in geleceği için çağrı.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural Toplum Gazetesi'ne yapmış olduğu açıklamada "CHP İlçe Başkanlığı olarak Ardeşen'in geleceği ile ile iligli olarak düşünce ve önerilerimizi ilgili kurumlara yazılı olarak ilettik. İlçeler sadece günlük çözümlerle ilerlemez geleceğe dönük planlamalar ile şekillenir ve gelişir. Sadve var olanı korutyarak bir kenti gelişitremezsiniz aksne giderek kaybeden bir şehir haline getirisiniz. Bunun örneklerini Ardeşen ilçesi olarak Hastane ve Adliye'nin kaybedilmesi ile yaşadık. Aynı şeyleri yeniden yaşamamak için geleceğe dönük planlarımızı yapıp şimdiden onlarlar iligli uygulamalara geçmemiz lazım" dedi.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı URAL görüş ve önerilerini 2 başlık altında topladıklarını bunlarında Fırtına Vadisi'nin her iki koldan da Turizm alanı olarak ilan edilmesi ve Ardeşen'e daha önce de söz verilmiş olan Fakülte/Fakültelerin getirilmesi olduklarını söyledi.

İlçe Başkanı URAL" İlçe Örgütü olarak Ardeşen’in  Çay ve Kivi dışında ki gelir beklentisi, Turizm ve Eğitim yatırımlarıdır. Bu nedenle Fırtına vadisinin sağ ve solunda kalan alanların tamamının, Turizm bölgesi olarak ilan edilmesi ve bu yönde gerekli imar değişiklerinin ivedilikle yapılması gerekmektedir.

                Bu bölgede tesis edilecek Konaklama ve Dinlenme tesisleri, yaylalarımızın betonlaşmasının da önüne geçecektir."

      "Diğer taraftan, Bölge Mahkemesi ve Hastahane’sinin Pazar İlçesine taşınması sonucunda kapanan Ardeşen Devlet Hastahanesi ve Adliyesi, Ardeşenin sosyoekonomik yapısını ve özelliklede Esnaf ve Konut Sektörünü olumsuz yönde etkilemiştir.Yıllardır iktidar Milletvekillerince dile getirilen, ve belki de bu sıkıntılara bir nebze çare olabilecek 4 yıllık bir Fakültenin açılması konusunda da bu güne kadar herhangi bir somut adım atılmamıştır."

CHP İlçe Başkanı Ural yapmış olduğumuz tesbitler ve açıklamaların sonunda önerilerimizi "

yukarıda bahsedilen havzanın Turizm Bölgesi olarak ilan edilmesi ve İlçemize 4 yıllık bir Fakültenin ivedilikle faaliyete geçirilmesi hususunda İlgili taraflar nezdinde çalışmaların başlatılması " olarak ilgili kurumlara sunduk dedi.

CHP Ardeşen İlçe Başkanlığı tarafından İlgili Kurumlara gönderilen yazının tam metni

"

İlçemizin sosyoekonomik yapısına bakıldığında, halkımızın çay ve kivi üretimi dışında istihdam yaratacak herhangi bir geçim kaynağı bulunmamaktadır.

                Bu soruna çare bulunabilmesi amacı ile geçmişte, İlçemize sanayi yatırımlarının çekilebilmesini teminen, Fırtına deresi kenarındaki alan, Organize Sanayi Bölgesi olarak tahsis edilmiş ve gerekli imar değişiklikleri yapılmıştır.

                Ancak, bu güne kadar bu proje hayata geçirilememiş ve haklımızın istihdam beklentileri bitirilmiştir. Daha da kötüsü, her seçim öncesinde bu husus, bir propoganda malzemesi yapılmış ve İlçemiz halkı kandırılmıştır. Edinilen bilgilere göre söz konusu projenin realize edilmesi de mümkün bulunmamaktadır.

                İlçe Örgütü olarak Ardeşen’in  Çay ve Kivi dışında ki gelir beklentisi, Turizm ve Eğitim yatırımlarıdır. Bu nedenle Fırtına vadisinin sağ ve solunda kalan alanların tamamının, Turizm bölgesi olarak ilan edilmesi ve bu yönde gerekli imar değişiklerinin ivedilikle yapılması gerekmektedir.

                Bu bölgede tesis edilecek Konaklama ve Dinlenme tesisleri, yaylalarımızın betonlaşmasının da önüne geçecektir.

                Diğer taraftan, Bölge Mahkemesi ve Hastahane’sinin Pazar İlçesine taşınması sonucunda kapanan Ardeşen Devlet Hastahanesi ve Adliyesi, Ardeşenin sosyoekonomik yapısını ve özelliklede Esnaf ve Konut Sektörünü olumsuz yönde etkilemiştir.Yıllardır iktidar Milletvekillerince dile getirilen, ve belki de bu sıkıntılara bir nebze çare olabilecek 4 yıllık bir Fakültenin açılması konusunda da bu güne kadar herhangi bir somut adım atılmamıştır.

                Bu cümleden olarak yukarıda bahsedilen havzanın Turizm Bölgesi olarak ilan edilmesi ve İlçemize 4 yıllık bir Fakültenin ivedilikle faaliyete geçirilmesi hususunda İlgili taraflar nezdinde çalışmaların başlatılması hususunu tensiplerinize arz ederiz.

 

                                              Mehmet AYATA                                            R.Kemal URAL

                                              İlçe Sekreteri                                                  İlçe Başkanı

DAĞITIM

VALİLİK MAKAMINA(GEREĞİ İÇİN)

ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA(BİLGİ İÇİN)

SANAYİ VE TİC OD.BŞK.(BİLGİ İÇİN)

RTEÜ REKTÖRLÜĞÜNE(BİLGİ İÇİN)

ARDEŞEN ESNAF VE SAN.KOOP.BŞK.(BİLGİ İÇİN) "

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık