Ana Sayfa Yerel Gündem CHP İlçe Başkanı URAL'Spor Okulu ve Fakülte İstiyoruz"

CHP İlçe Başkanı URAL'Spor Okulu ve Fakülte İstiyoruz"

CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal URAL açıklama yaparak Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile söz verilmiş olan Fakültelerin yapılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2014 Cuma 22:34
CHP İlçe Başkanı URAL'Spor Okulu ve Fakülte İstiyoruz

MHP Rize İl Başkanı Cem KAZMAZ'ın Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu(BESYO) Ardeşen'e yapılmalıdır açıklaması giderek artan bir destek buluyor.

Konuyla İlgli bir açıklama yapan CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal URAL Spor okulu ile birlikte söz verilmiş olan Fakültelerinde Ardeşene kazandırılmasını istedi.

İlçe Başkanı Ural " MHP İl Başkanının açıklamasını doğru buluyoruz.Bu aslında bizim de gündemimizde olan bir konuydu.Ardeşen spor alanından önemli başarılara imza atıyor.Özellikle Bayan Hentbol takımımız artık uluslararası bir isme sahip. İlçemizde sportif çalışmaların artması,gençlerin bu alana yönlendirilmesi açısından İlçemize bir spor yüksel okulunun kazandırılması yararlı olacaktır."

Sadece Spor Okulu yetmez söz verilen fakültelerinde gelmesi lazım

CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal URAL " Spor okulunun Ardeşen'e gelmesini istiyoruz.Fakat aynı zamanda her seçim döneminde söz verilen fakültelerinde gelmesini istiyoruz. Bu konudaki sözlerin yerine getirilmesi gerekiyor.Ardeşen'de fakülte işi oy alma aracına dönüştürülmüş.Şimdi seçim yaklaşıyor gene aynı sözler verilecektir. Artık bundan kurtulmak lazım. Ardeşenin geleceği için hem fakülte ile ilgili verilen sözlerin yerine getirilmesi hem de Spor Yüksek okulunun kurulması gerekiyor.Biz bu konuda yapılacak olan her türlü çalışmayı destekleriz." dedi.

Sadece okul yapmak yetmez öğrencilerin yurt sorununun da çözülmesi gerekiyor.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal URAL " Okul yapmak elbetteki çok önemli ama aynı şekilde öğrencilerin yurt sorununun da çözülmesi gerekiyor.Her sene ödenek çıktı,yer bulunda,ihalesi yapılıyor diye haberler çıkıyor ama ortada somut bir şey yok.Sadece dolaşan laflar var.Ama sorun olduğu gibi duruyor ve her geçen yıl büyüyor. Bu nedenle öğrencilerin yurt sorunları bir an önce çözümlenmelidir". dedi.

 lazikahaber.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık