Ana Sayfa Güncel CHP Karadeniz Sahil yolunu meclis gündemine taşıdı..

CHP Karadeniz Sahil yolunu meclis gündemine taşıdı..

CHP, Karadeniz sahil yolu Giresun geçiş güzergahındaki tehlikeyi Meclis gündemine taşıdı.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2014 Salı 16:26
CHP Karadeniz Sahil yolunu meclis gündemine taşıdı..

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Bakan Elvan’a “Karadeniz sahil yolu Giresun geçiş güzergahında yeni bir afetle karşılaşmadan önce herhangi bir tedbir almayı düşünüyor musunuz?” diye sordu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi ...

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Bakan Elvan’a “Karadeniz sahil yolu Giresun geçiş güzergahında yeni bir afetle karşılaşmadan önce herhangi bir tedbir almayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Karaahmetoğlu, meydana gelen yeni afet sonrası Karadeniz sahil yolu Giresun geçişinde süreklilik kazanan tahribat ve zararın tekrar yaşanmaması için neler yapıldığını sordu. Devamlı yaşanan afetin sebeplerine ve alınması gereken tedbirlere ilişkin Bakanlık çalışmaları konusunda da yanıt isteyen Karaahmetoğlu, Bakan Elvan’da şu soruları yöneltti:

“Karadeniz sahil yolu Giresun geçişi hizmete girmeden önce meydana gelen afetler ve sonucunda ortaya çıkan maddi zarar miktarları, can kayıpları yıllara göre nedir? Bunların hangisi denizde meydana gelen fırtına neticesinde olmuştur? Hangisi yüksek miktarda yağış ve sel su baskını neticesinde olmuştur? Bu afetler ve meydana getirdiği zararın sebepleri araştırılmış mıdır? Sebeplerine ve alınması gereken tedbirlere ilişkin tespitler ve analizler mevcut mudur?

Karadeniz sahil yolu Giresun geçişi hizmete girdikten bu yana meydana gelen afetler ve sonucunda ortaya çıkan maddi zarar miktarları, can kayıpları yıllara göre nedir? Bunların hangisi denizde meydana gelen fırtına neticesinde olmuştur? Hangisi yüksek miktarda yağış neticesinde olmuştur? Meydana gelen afetin sebeplerine ilişkin tespitler yapılıp, alınacak tedbirler doğrultusunda raporlar mevcut mudur?

Karadeniz Sahil Yolu Giresun geçiş güzergahında yeni bir fırtına neticesinde yeni bir afetle karşılaşmadan önce herhangi bir tedbir almayı düşünüyor musunuz?

Giresun Mimarlar Odasının ‘yol ile deniz arasında kalan tahkimat bölgelerinde kesiti artırarak bu noktalara koruyucu bir alan oluşturabiliriz’ şeklindeki görüşleri Bakanlığınız tarafından değerlendirilecek midir? Odasının görüş ve bilgilerinden yararlanarak Karayolları Genel Müdürlüğünüze bir talimat vermeyi düşünüyor musunuz?” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık