Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Milletvekili Onur "Fırtına deresini Meclis Gündemine taşıyacağız"

CHP Milletvekili Onur "Fırtına deresini Meclis Gündemine taşıyacağız"

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur CHP Ardeşen İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 15:04
CHP Milletvekili Onur

CHP İstanbul  Milletvekili ve Çevre Komisyonu üyesi Melda ONUR Çamlı Hemşin İlçe Başkanlığında katıldığı toplantının  ardından Ardeşen İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

 

İlçe Başkanı Kemal Ural tarafından karşılanan Melda Onur ‘un ziyaretine İl genel Meclisi Üyesi Mustafa Buçan, Belediye Meclis Üyesi Nihal Sever, CHP Rize Eski İl Başkanı ve Dekap Yürütme Kurulu üyesi Saltuk Deniz,2014 seçimlerinde CHP'den Belediye başkan aday olan Tahsin Ocaklı,Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

 

 

İlçe Başkanı Kemal URAL yaptığı konuşmada " Sayın vekilimizin ilçemiz ziyaretinden memnun kaldık. Kendisi çevre komisyon üyesi olduğu için sıkıntısını çektiğimiz bir konuyu hemen aktarıyorum. Fırtına deresinden yasalara aykırı olarak malzeme alımı yapılmış,kaçak köprü kurulmuştur.Konuyu resmi kurumlara ilettik,eylem yaptık,İl genel Meclis üyemiz Mustafa Buçan tarafından savcılığa suç duyurusunda  bulunuldu.Kısmi de olsa çalışmaları durdurduk. Fakat görevlilere yapılan baskılar sonucunda yeterli sonuç alamadık. Ne yazık ki fırtına deresinde kanun yok. Kanunun üstünde  uygulamalar yaptıran kişiler var. Biz bunlara karşı elimizden gelen her türlü mücadeleyi  gösteriyoruz" dedi…

 

İlçe Başkanının konuşmasının ardından söz alan ONUR  " Arhavi ‘de HES protestosu yapan ve Çamlıhemşin'de yeşil yol ve istinat duvarları ile ilgili olarak sıkıntıları olan vatandaşlarımızın talebi üzerine bölgeye geldik.Arhavi'de ki arkadaşlarımızla görüştük mücadelelerine destek verdik.Bugünde Çamlıhemşin ilçemize uğradık görüşmelerimizi yaptık. Ardından da basından da takip ettiğimiz üzerine Fırtına deresindeki uygularlarla ilgili bilgi almak için İlçe Başkanlığımıza geldim. İlçe Başkanımız  dan gerekli açıklamaları ve bilgileri aldık. Önümüzdeki günlerde Fırtına Deresinde yaşananları meclis gündemine getireceğim "dedi.

 

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZIN İVMESİ HER GÜN DAHA DA YÜKSELMEKTEDİR.

 

Kendisinin Rize,Artvin,Trabzon,Gümüşhane ve Baybur'tan sorumlu Milletvekili olduğunu söyleyen ONUR "Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle sık sık Rize'ye geleceğim. Cumhurbaşkanı  adayımızla  ilgili olarak ilk günlerde partimizde bir kısım arkadaşlar da var olan tepki artık sona ermiştir. Sayın İhsanoğlu' nun yapmış olduğu basın toplantıları ve televizyon programında vermiş olduğu net yanıtlar ve göstermiş olduğu performans nedeniyle giderek ivmesi yükselmektedir.Son günlerde almış olduğumuz bilgilerde bu doğrultudadır.Bu seçim sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi değildir.Bu seçim parlamenter demokrasi ile tek kişi diktatörlüğü arasında tercih seçimidir." dedi.

 

CHP Milletvekili Melda Onur daha sonra CHP Rize İl Başkanlığı ve İkizdere ilçesinde dayak yiyen Şimşirli köylülerini ziyaret etmek için ilçeden ayrıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık