Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Milletvekilleri Rize Valisini ziyaret etti.

CHP Milletvekilleri Rize Valisini ziyaret etti.

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek , Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı Rize Valisini ziyaret ederek Mağdurlar,Yeşil Yol,Kavrun Yayla yolunun açılması,HES Çalışmaları,Atatürk Anıtı,Fırtına Deresinden malzeme alınması konularında görüşmelerde bulundular..

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2016 Cumartesi 10:55
CHP Milletvekilleri Rize Valisini ziyaret etti.

Rize İl örgütünün yapmış olduğu çalışmaları denetlemek ve yeni çalışma programlarının oluşturulması için Rize'ye gelen İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir, örgütleri ziyaret edip denetimlerde bulundular.

12 Ekim Akşamı Rize'ye gelen vekiller Çarşamba ve Perşembe günü çalışmalarını sürdürdükten sonra Cuma günü Giresun'a hareket ettiler.

Çarşamba saat 10.00'da Kaçkar Adliyesinde CHP Ardeşen İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Bucan'ın duruşmasına katılarak destek veren vekiller aynı gün Rize Merkez İlçe'de Batı bölgesi İlçe Başkanlarının ve üyelerinin bulunduğu toplantıda katılarak yaşanan süreçlerle ilgili açıklamalarda bulundular.

Toplantının ardından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına giderek anıtın kaldırılması için yapılan çalışmalara karşı tepki göstererek basın açıklaması yaptılar..

Basın açıklamasının ardından vatandaşlarla bir araya gelen vekillere vatandaşların yoğun ilgi göstediği görüldü.

Akşamda Rize Atatürkçü Düşünce Derneğinde gençlerle yapılan toplantıya katılan vekiller 1.günkü çalışmalarını sonuçlandırdılar.

Perşembe günü saat 09.30 da Çayeli İlçe Başkanlığını ziyaretle başlayan çalışmalar Fındıklı,Ardeşen ve Pazar ilçelerine yapılan ziyaretle sürdü.

Pazar İlçe Başkanlığında Yeşil Yola karşı mücadele eden "Fırtına İnsiyatifi" üyeleriyle bir araya gelen vekiller yaşanan süreçlerle ilgili bilgiler aldılar..

Cuma günü CHP Rize İl Başkanlığına gelen Fetö mağdurları ile görüşen vekiller yapılan çalışmalar sonunda tesbit ettikleri sorunları Rize Valisine aktarmak ve sorunların çözülmesi için katkı sağlanması için Rize Valisini ziyaret ettiler.

Vekillerin Rize Valisine yapmış oldukları ziyarete CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı'da eşlik etti.

CHP Milletvekilleri Dursun Çiçek ve Nurettin Demir , Rize Valisi ile yapılan görüşmede FETÖ mağdurları ile ilgili olarak insanların daha fazla mağdur edilmelerinin engellenmesi,bu konuda yapılan haksızlıkların giderilmesi, Yeşil Yol çalışmaların çevreye verdiği zararı ve vatandaşların Kavrun yaylasına çıkışının engellenmemesi, Cumhuriyet Meydanınında ki Atatürk anıtına dokunulmaması,Rize'deki HES çalışmalarının bölgeye vermiş olduğu zararlar, Fırtına deresinden usulsuz malzeme alınması konularında görüş ve önerilerini aktardılar..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık