Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize Aday Adayı Tuzcu Ardeşen CHP'yi ziyaret etti.

CHP Rize Aday Adayı Tuzcu Ardeşen CHP'yi ziyaret etti.

CHP Rize Milletvekili aday adayı Selçuk Tuzcu ,CHP Ardeşen İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2015 Pazar 09:15
CHP Rize Aday Adayı Tuzcu Ardeşen CHP'yi ziyaret etti.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Rize’den ilk milletvekili aday adayı belli oldu. CHP Rize’den milletvekili aday adaylığını açıklayan Selçuk Tuzcu Ardeşen’e gelerek CHP Ardeşen İlçe Başkanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.


Tuzcu’yu burada CHP Ardeşen İlçe Başkanı Rauf Kemal Ural,CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan,CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı Cihan Kalay ve CHP Rize Eski il Başkanı Saltuk Deniz karşıladı.Tuzcu, burada CHP Ardeşen heyetiyle bir araya gelerek adaylık süreci hakkında bilgiler verdi. CHP Ardeşen İlçe Başkanı Rauf Kemal Ural, CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan, CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı Cihan Kalay ve CHP Rize Eski il Başkanı Saltuk Deniz Tuzcu’yu aday adaylığından dolayı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

SELÇUK TUZCU KİMDİR ?

22.02.1964 yılında Rize merkez Tophane mahallesinde dünyaya geldi.


Orta ve lise öğrenimimi Rize de tamamladı. Daha sonra KTÜ iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Rize merkezde bir elektronik firmasının bölge bayiliğini yaptı.1991 Yılında Tuzla piyade okulunda asteğmenlik öğrenimimi tamamladıktan sonra İzmir merkez komutanlığında İnzibat subayı olarak askerliğimi tamamladım.1992 yılında özel bir bankada mali tahlil uzmanı olarak 2 yıl görev aldım.


Kendi isteğimle bankacılık sektöründen ayrılarak Rize merkezde Atapark döviz ve altın A.Ş.’ yi ortaklarıyla beraber kurdu. Rize de bu faaliyete 1998 yılına kadar devam ettim. Aynı sektörde Yalova ve Bursa’da da 2006 yılına kadar faaliyetini devam ettirdi.2007 yılında Alüminyum sanayisinde faaliyet göstermeye başladı ve halen aynı sektörde ticari faaliyetine devam etmekte. Evli ve 1 kız çocuğu babası.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık