Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize adayları Fındıklı Seçim bürosunun açılışına katıldılar.

CHP Rize adayları Fındıklı Seçim bürosunun açılışına katıldılar.

CHP Rize Adayları Kemal Köymen,Çetin Keçeli ve Ali Şahinler Fındıklı seçim irtibat bürosunun açılışına katıldılar.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 16:08
CHP Rize adayları Fındıklı Seçim bürosunun açılışına katıldılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Rize Milletvekili adaylarının hızını yağan şiddetli yağmur bile kesemiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı İlçe Başkanlığı tarafından Fındıklı'da seçm irtibat bürosu açıldı. Seçim bürosunun açılış törenine CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı,CHP Rize Milletvekili adayları Prof.Dr.Kemal Köymen,Avukat Çetin Keçeli ve İşadamı- Eğitimci Ali Şahinler ,çevre ilçelerin İlçe başkanları,STK temsilcileri,partililer ve vatandaşlar katıldılar.

Şiddetli yağan yağmura rağmen vatandaşların ve partililerin seçim irtibat bürosunun açılışına yoğun ilgi gösterdikleri görüldü.

İlçe Başkanı M.Oktay Büyüklü'nün yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından İl Başkanı Mesut Rakıcı" 1 Kasım seçimlerine hızlı ve yoğun bir şekilde çalışarak hazırlanıyoruz.Adaylarımız ve arkadaşlarımızla büyük bir özveri ve uyum içinde çalışmalarını sürdürüyoruz. Çalışmalarımızı 1 Kasım seçimleri sonuçlanana kadar sürdüreceğiz." dedi.

Seçim Bürosunun açılışında konuşan CHP Rize Milletvekili Adayı Prof.Dr.Kemal Köymen " 2015 Haziran seçimlerinde çok az bir oy farkıyla Fındıklı'da 2.olmuştuk. Bu sefer Fındıklının evladı olan aday arkadaşımız Ali ŞahinleriN'de katkısıyla Fındıklı'da birinci parti olarak çıkacağız. Fındıklı'da 1.parti olacağı Rize'den de CHP Milletvekilleri olarak Meclise gideceğiz" dedi.

CHP Rize Milletvekili adayı Avukat Çetin Keçeli " Çay üreticisi uygulanan politikalar nedeniyle özel sektöre mahkum edilip ürününü ucuza satmaya zorlanıyor. Biz bunu değiştireceğiz uygulamaya koyacağımız politikalarla çay üreticimizin bu mağduriyetin gidereceğiz. Çay Cumhuriyetin bir ürünüdür.  Çay,Cumhuriyet Halk Partisinin tarıma bakışının bir sonucu olarak bölgeye getirilen,çıkarmış olduğu yasalarla teşvik ederek bölgede gelişmesini sağladığı bir üründür.Bu Nasıl ki Cumhuriyetimize sahip çıkıyorsak Çayımıza da sahip çıkacağız" dedi.

CHP Rize Milletvekili adayı Ali Şahinler "Seçim büromuzun açılışına yağan şiddetli yağmura rağmen yoğun bir şekilde katılarak bana ve partmize sahip çıkan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu yoğun ilgiyi çalışmalarımızda birlikte artan bir oranda sürdüreceğiz. Ben yeşil yola ve Hes'lere karşıyım. Ben Yayla Yollarının hızlı bir şekilde öncelikli olarak tamamlanmasını savunuyorum. Fakat yeşil yolun sadece isminin yeşil olduğunu aslında başka büyük projeleri örten bir uygulama olduğunu biliyoruz. Hiç kimse insanlarımızın yaylarına kolaylıkla ulaşmalarını sağlayacak yayla yollarının yapılmasını Yeşil Yolun yapımı için ön koşul olarak sunamaz. Eğer bir kaynak varsa önceliğin yayla yollarının yapımına harcanması gerekmektedir.Fındıklı HES'lere kaşı mücadelenin simgesidir. Bölgemiz rant uğruna enerji bahane edilerek yağma edilmektedir. Yeşil Yol ve HES'ler aynı yağmacı anlayışın ortak parçalarıdır.Yağma ve talanın olduğu her yerde bunlara karşı mücadele eden insanlarda olacaktır. Fındıklı'da bu yağmaya karşı mücadele eden insanların bol olduğu bir yerdir. Bizde bu mücadelenin bir parçasıyız,parçası da olmaya devam edeceğiz" dedi.

Seçim bürosunun açılışının ardından adaylar esnafları ziyaret ederek programlarını tamamladılar...

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık