Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize Adayları Köymen ve Şahinler Ardeşen’de

CHP Rize Adayları Köymen ve Şahinler Ardeşen’de

CHP Rize Milletvekili adayları Prof.Dr.Kemal Köymen ve İktisatçı-Eğitimci Ali Şahinler Ardeşen’in Cami,Baş,Kahveciler ve Kuzey Mahallelerinde düzenlenen toplantılara katıldılar..

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 08:09
CHP Rize Adayları Köymen ve Şahinler Ardeşen’de

1 Kasım seçimleri yaklaşırken adaylar çalışmalarını hızlandırdı. CHP’nin Rize adayları çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Gündüz ziyaretler yapan adaylar geceleri de düzenlenene toplantılara katılıyorlar..

Gündüz çalışmalarını Rize Merkez’de Sivil toplum örgütlerini ziyaretle sürdüren Köymen ile Fındıklı’da köy ve ilçe merkezinde çalışmalarını sürdüren Şahinler gecede Ardeşen’in mahallelerinde düzenlenen toplantıya katıldılar.

Baş,Cami,Kahveciler ve Kuzey Mahallesinin bulunduğu Siyat bölgesinde 4 mahalleden vatandaşların katılımıyla çay alım yerinde  genişletilmiş toplantı düzenlendi.

Toplantıya vatandaşların çok yoğun ilgi göstermesi , programın planlanandan daha uzun sürmesine neden oldu.

Şahinler “ Amacımız tam demokrasiyi ülkemize yerleştirmek”

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan  CHP Rize Milletvekili Adayı Ali ŞAHİNLER “ Ülkemizin içinde bulunduğu kötü koşullardan ve böyle devam ederse daha da kötüleşecek olan durumundan kurtulması için Partimizin yapmış olduğu çalışmalara destek olmak amacıyla aday oldum. Partim beni kendi memleketimden aday gösterdi. 32 gündür yoğun bir çalışma içindeyiz ben ve diğer aday arkadaşlarım ve parti örgütümüzle birlikte. Görmüş olduğumuz ve burada da sizlerin gösterdiği yoğun ilgi çalışmalarımızın sonunda hedeflerimize ulaşacağımıza olan inancımızı artırdı. Ülkemiz ne yazık ki çök  kötü yönetiliyor. Tek adam diktatörlüğüne doğru gidiyoruz. Artık neredeyse Cumhurbaşkanına yan bakmak bile suç haline geldi. Demokrasi ve Cumhuriyet bizim en önemli kazanımımızdır. Bizi insan yapar burada fikrini söyleyen insanlar yapar. Bundan asla vazgeçemeyiz. Bu nedenle en önemli görevimiz Demokrasiye sahip çıkmak ve tek adam diktatörlüğüne yol vermemektir. Bu konuda en önemli görevde bizlere düşmektedir. Bunu da hep birlikte başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Köymen “ Ülkemize ve Rize’mize sahip çıkacağız”

CHP Rize Milletvekili adayı Prof.Dr.Kemal KÖYMEN “ Ülkemiz çok ciddi sorunlarla karşı karşıya hem içerde hem dışarıda AKP’nin kötü yönetimi nedeniyle Cumhuriyet tarihimizin en önemli sorunlarıyla karşı karşıyayız. En önemli sorunumuzda Ülkemiz çok kötü yönetilmektedir. Artık her alanda dökülen,kontrolü elinden kaçıran bir AKP hükümetiyle karşı karşıyayız. O kadar çok kötü uygulamalar var ki hangisini öncelikle anlatsak bilemiyoruz.  Hükümetin kendi açıkladığı istatistiki rakamlar bile gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor.

Değerli Siyat bölgesi sakini kardeşlerim,dostlarım..Nasıl ki Ülkemiz kötü yönetiliyorsa Rize’mizde aynı şekilde. Özellikle eğitim konusunda Rize’nin içinde bulunduğu durum ortada. Ayrıca hepimizin geçim kaynağı olan Çay’da yaşanan durumlar ortada. Müstahsil özel sektörün eline düşürülmüş durumda. Kota sorunu aynen devam ediyor. Ayrıca son günlerde gündeme gelen İşkur kapsamında çalıştırılanların durumu. Buradaki uygulama bile AKP’nin ülkeyi nasıl yönettiğinin en önemli göstergelerinden birisidir.

Biz bunların hepsini çözeceğiz. Ülkenin de sorunlarını çözeceğiz,çay üretecilerinin de sorununu çözeceğiz. CHP olarak nasıl ki Ülkemize sahip çıkacaksak Rizemize de sahip çıkacağız” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık