Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize Gençlik Kollarından Hasan Karal'a mektup.

CHP Rize Gençlik Kollarından Hasan Karal'a mektup.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Rize İl Başkanlığı tarafından, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’a bir dizi soruların yer aldığı açık mektup yayınlandı.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2014 Çarşamba 08:28
CHP Rize Gençlik Kollarından Hasan Karal'a mektup.

CHP Gençlik Kolları Rize İl Başkanı Kemal Özgür Kahraman tarafından Milletvekili Hasan Karal’a yazılan açık mektupta, Rize’ye yapılması planlanan lojistik merkezle ilgili endişeler dile getirildi.

Milletvekili Katal, Lojistik Merkezle ilgili bir dizi sorunun yöneltildiği ve cevap beklendiği mektup şu şekilde; “Önümüzdeki yılların büyük yatırımı ve başta ilimiz Rize olmak üzere bölgemizin kalkınması ve ilimize ciddi bir istihdam sağlanması için büyük bir görkemle kamuoyuna paylaşılan lojistik merkezde son dönemlerde çalkantıların olduğunu gözlemliyoruz. Önce Başbakansız ve ardından Bakansız kalan ilimizin önceden planlanan yatırımlarının sağlıklı yürüdüğü konusunda ciddi şüpheler içerisindeyiz. Şüphelerimizin Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin şu sözleri ciddiyetinin boyutunu göstermektedir; “Giresun için düşünülen Lojistik Köy/Merkez Projesi için Bakanlık yetkilerine talimat verdim araştırılıyor. Önemli bir yatırım. İhtisas Gümrüğü için de çalışmamız var.“

LOJİSTİK MERKEZDE SON DURUM NEDİR?

Sayın Hasan Karal, Gümrük ve Ticaret Bakanı lojistik merkezin Giresun için düşünüldüğünü ve çalışmalarının olduğunu söylüyor. Oysaki bir önceki bakanımız ve Rize milletvekili Hayati Yazıcı, lojistik merkezin Rize’ye yapılacağını duyurmuş ve proje aşamasının devam ettiğini belirtmişti. Bir Rizeli olarak lojistik merkezin Giresun için mi düşünüldüğünü yoksa Rize için mi düşünüldüğünü, eğer Rize için planlandıysa bu planların ne aşamada olduğunu sormak hakkımızdır diye düşünmekteyim. Yerel seçim döneminde seçim malzemesi olarak da kullandığınız lojistik merkezin Rize’ye düşünüldüğünü söyleyen Hayati Yazıcı’nın mı yoksa Giresun’a yapılacağını söyleyen Nurettin Canikli’nin mi söylediklerinin doğru olduğunu merak etmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanı Rize’ye geldiğinde sizin de katıldığınız Rize Belediyesinde gerçekleştirilen bazı yatırımlarla ilgili sunumlar gerçekleştirildiği kamuoyuna paylaşıldı. Yapılan toplantıda Belediye Başkanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı, eski Gümrük ve Ticaret bakanı, bakanlar ve milletvekilleri olmasına rağmen toplantı esnasında neden lojistik merkezle ilgili sunum gerçekleştirilmemiştir? Eğer gerçekleştirildiyse kamuoyuna neden paylaşılmamıştır? Son olarak lojistik merkezin ne durumda olduğunu ve projelerde ne gibi bir değişiklerin olduğunu sormak istiyoruz.

LOJİSTİK MERKEZE SAHİP ÇIKARIZ

Sayın Hasan Karal, lojistik merkez ile ilgili size yönelttiğimiz soruların cevabını partimiz ve Rizeli vatandaşlarımız sizden ivedilikle beklemektedir. Lojistik merkezle ilgili sorunları kamuoyunda paylaşmanız takdirde yanlış bir şey etmiş olmazsınız tam aksine Rize için faydalı bir iş yapmış olursunuz. Çünkü başta partimiz Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere bizler hiçbir parti gözetmeden bütün partilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelir ve Rize’nin olan lojistik merkezine sahip çıkarız. Gerekirse imza stantları açar halkın talebini alır Rize’nin elini güçlendiririz. Lojistik merkez adında platformlar kurar bir bütün halinde yapılması gerekenleri istişare içinde değerlendiriliriz. Bizlere bu fırsatları vermek sizin elinizdedir ve inanıyorum ki sorularımızı cevaplayacak ve hassasiyet göstereceksinizdir. Son olarak bu soruları bana neden soruyorsunuz diye soracak olursanız da şunu söyleyebiliriz. Rize’de yapılacak ve yapılmakta olan çalışmaların bilgilerini, açılışlarını, planlarını ve reklamını gönüllü belediye başkanı gibi büyük bir özenle sizin yaptığınız için ve görevden alınan bakanımızın ardından da ön planda kendinizi ve hassasiyetinizi koyduğunuz için bu soruların cevabını sizin vereceğinize inanmaktayız. Muhatap konusunda bir şüphe yaşamayacağınıza da inancımız tamdır çünkü bu soruları bir Rizeli vatandaş olarak size sormaktayız. Sorularımızın cevaplarını en kısa zamanda vereceğinizin temennilerini diliyoruz.”

okur53

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık