Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı : Genel Başkanımızı kimse tehdit edemez.

CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı : Genel Başkanımızı kimse tehdit edemez.

CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, yurt genelindeki 81 İl Başkanı ile birlikte eş zamanlı olarak yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözlerini sert bir şekilde eleştirdi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2017 Salı 16:00
CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı : Genel Başkanımızı kimse tehdit edemez.

 

Rakıcı açıklamasında, 'baskıcı ve zorba rejim' vurgusu yaparken; "Bu tehditlere pabuç bırakmayız" ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklamasında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete sert eleştirilerde bulunan CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, "Erdoğan rejimi, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına alma çabasındadır" dedi.

Milletvekilleri Enis Berberoğlu'nun 'haksız ve hukuksuz' olarak 'tutuklandığı ifade edilen açıklamada ayrıca, CHP Genel Başkanının tehdit edilerek topluma korku salınmak istendiği vurgulandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı'nın Basın Açıklaması şöyle:

"Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız.

Erdoğan rejimi, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına alma çabasındadır.

Geçmişte FETÖ ile iştirak halinde kumpas davalarını tezgahlayan Erdoğan iktidarının, FETÖ ile yolları bugün ayırmış görünse de aynı yöntemleri uygulamaya devam ettikleri, yeni kumpas girişimleri içinde oldukları görülmektedir.

Ortada bir casusluk suçu yoktur. Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce Mahkeme Başkanı ve heyet değiştirilmiş, mahkumiyet kararı verilmiş, daha sonra da bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir.

Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu'nu rehin alan anlayış, şimdi de Genel Başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç CHP Genel Başkanını tehdit ederek topluma korku salmaktır.

Erdoğan'ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğu'nu susturamayacaksınız. Türkiye'ye giydirmek istediğiniz deli gömleğini yırtıp atacağız. Baskıcı ve zorba rejiminizi tanımıyoruz, tanımayacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık