Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz :Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz :Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deniz, her türlü darbeyi lanetliyoruz diyerek, “Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor” dedi.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2018 Cumartesi 10:49
CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz :Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz.

Başkan Saltuk Deniz mesajında şu ifadelere yer verdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasından FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

DEMOKRASİ KURMA FIRSATINA DÖNÜŞTÜRÜLEMEDİ

Darbe girişimine karşı Milletimiz Gazi Meclis ve siyaset kurumunu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

CUMHURİYETİN KURULUŞ İLKELERİNE DÖNÜLMESİ ŞART

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

TEK GÜVENCEMİZ UMUDUMUZ MİLLETİMİZ

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık