Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize Kadın Kolları'ndan Aile Bakanına istifa çağrısı.

CHP Rize Kadın Kolları'ndan Aile Bakanına istifa çağrısı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize Kadın Kolları Başkanı Fazilet Türüt, Karaman’da 45 çocuğa yapılan cinsel istismar olayıyla ilgili açıklama yaparak, Bakan Sema Ramazanoğlu’nu istifaya davet etti.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2016 Cumartesi 09:52
CHP Rize Kadın Kolları'ndan Aile Bakanına istifa çağrısı.

Türüt’ün yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle;

“Karaman’da 45 çocuğumuzun din kisvesi altında örgütlenmiş Ensar Vakfı’nda cinsel istismara uğraması bizi yürekten yaralamıştır.

Mevcut iktidar, planlı olarak eğitim sistemimizi dejenere ederken, çocuklarımızı denetimsiz Kuran kurslarında, eğitimcilik ile ilgisi olmayan bir güruhun eline teslim etmiştir.

Bu üzücü olay çocuk istismarının toplumumuzda nedenli ciddi ve kapalı kalmış bir konu olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Ülkemizde sosyal devlete olan gereksinim her geçen gün artarken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ‘Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı’nın kötülenmesi için gerekçe olamaz’ diyerek çocuklarımıza yaşatılan acıyı daha da derinleştirmiştir.

Türkiye, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen Çocuk Haklarına Dair Sözleşmeye ilk imza atan ülkelerden biridir. Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının Ensar Vakfı’ndaki 45 çocuğa taciz iddiaları ile ilgili yaptığı vahim açıklaması, yaşanan acıları ve mevcut hukuksuzlukları görmezden gelip hafife almaktadır.

Oysa hiç kimse ve hiçbir kurum bir çocuğun tırnağından daha kıymetli değildir. Siyasi Erkin başındaki bu kişi, taciz ve tecavüze uğramış çocuklara sahip çıkamıyorsa ve elde ettikleri güç, çocuğu ve kadını bu tür maruziyetlerden koruyamıyorsa bu asla kabul edilemez bir durumdur.

Söz konusu bakan derhal istifa etmelidir!

Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak çocuklarımızın korunması, geleceğimizin korunması, çocuk haklarının savunulması için devleti, tüm kamu kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırıyoruz. Çocuklarımızı bu anlayışa emanet etmeyeceğiz ve benzeri vakaların tekrar yaşanmaması için gerekli olan kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi konusunun takipçisi olacağız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık