Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize: Korkuyu egemen kılmamak, Hak, Hukuk ve Adalet için yola çıktık…

CHP Rize: Korkuyu egemen kılmamak, Hak, Hukuk ve Adalet için yola çıktık…

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığı bugün basın mensupları ile bir araya gelerek yeni seçilen yöneticilerini tanıttı.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2017 Cuma 22:29
CHP Rize: Korkuyu egemen kılmamak, Hak, Hukuk ve Adalet için yola çıktık…

Geçtiğimiz günlerde yapılan il kongresi ile kongre sürecini tamamlayan CHP Rize yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi.

Yaşanan kongre süreci ve ülke gündemi konusunda açıklamalar yapan CHP İl Başkanı Mesut Rakıcı rakibi olan Mustafa Güngör’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında Korkuyu egemen kılmamak, Hak, Hukuk ve Adalet için yola çıktık dedi.

Kongreden birilerinin beklediği gibi ayrışma çıkmadığını belirten Başkan Mesut Rakıcı: “24 Aralık 2017'de yapmış olduğumuz İl Kongresinden her zaman olduğu bu kez de güçlenerek ve daha da çoğalarak çıktık. Demokrasi bizim partimizin geleneği ve yaşam kaynağıdır.Sandıkları kurarak başlattığımız demokrasi için de katılımla devam eden süreç İl Kongremizdeki seçimle tamamlandı. 

İl Kongremizde İl Başkan adayı olarak seçime katılan Mustafa Güngör arkadaşımıza teşekkür ederiz. Aynı şekilde Güngör yoldaşımızın listesinde yer alan arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz. Kongremizden birilerinin beklediği gibi bir ayrışma çıkmamıştır. Aksine daha çok bütünleşerek birleşerek çıktık.” Ülke gündemine de değinen Başkan Rakıcı son çıkartılan KHK’ları da eleştirerek ülkenin KHK’larla yönetildiğini söyledi.

İsmet İnönü’nün “Memlekette zulüm vardır. Ve Türklerin sonuna kadar zulme tahammül edeceklerini zannetmek yanlış bir hesaptır” sözünü hatırlatan Rakıcı: “Hepimiz biliyoruz ki , dalgasız denizde gemiyi teslim alan reisin, gemiyi fırtınalı sulara soktuğunu ve kayalara çarparak parçalanmamıza ramak kaldığını. Çünkü biliyoruz ki REİS korkuyor… Korktuğu için ülkeyi Kanun Hükmündeki Kararnamelerle yürütmeye çalışıyor. Ve biz biliyoruz çıkartılanların aslında KORKU HÜKMÜNDEKİ KARARNAMELER olduğunu. Çıkartılan Kararnamelerin korkuyu bastırmak olduğunu görüyoruz. Ve bunun sonucunun da nereye gideceğini biliyoruz. Çünkü tarih bunun örnekleri ile dolu. Çünkü biliyoruz ki ,bu süreç devam ederse evimizin,ocağımızın ve ülkemizin geleceği karanlık..Biz bu süreçleri yaşadık yeniden yaşamak istemiyoruz. Çünkü biliyoruz ki bizim kaybedeceklerimizle onların kaybedecekleri arasında 'Man Adaları' var. 

İsmet İnönü “Memlekette zulüm vardır. Ve Türklerin sonuna kadar zulme tahammül edeceklerini zannetmek yanlış bir hesaptır” demiştir. Bizde artık buraya kadar diyoruz. Artık Yeter diyoruz. Sürekli kandırılan bir partinin ülkemizi daha da kötü yerlere sürüklemesine “artık buraya kadar “ diyoruz. Adaletin, Hak ve Hukukun egemen olduğu bir Ülkeyi yeniden kurmak için hep birlikte yola çıkıyoruz.” 

İl binasındaki tabelanın sökülmeye çalışıldığını belirten CHP İl Başkanı Mesut Rakıcı, Rize artık birilerinin arka bahçesi değildir dedi.

Başkan Rakıcı : “İl Binamızın girişindeki tabelanın sökülmeye çalışılması çok komik ve çocukça bir şeydir. Ama şu bilinsin ki Rize , artık birilerinin arka bahçesi olarak gördüğü yer olmayacak. Biz gücümüzü Rize’nin tarihsel sürecinden ve Cumhuriyet değerlerine sahip olan halkından alıyoruz. Rize’nin halkı ülkesini “bizim uşaklarından” daha çok seven insanlardan oluşur. 

Önümüzdeki dönem Yerel Seçimler, Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri olacak. 

24 Aralık günü gerçekleştirdiğimiz kongrede bu üç seçimi yürütecek ve yönetecek yöneticilerimizi seçtik. Ama tabiî ki sadece bizlerle olmayacak, tüm arkadaşlarımızı bu seçimler sürecine dahil edeceğiz ve herkesin bu mücadele katkı koymasını sürdürmesini sağlayacak örgütsel yapılanmalarımızı oluşturacağız.

Kimse kenarda kalmayacak kenarda kalmasına izin vermeyeceğiz..

Küs olma kavramı ortadan kalkacak. Çünkü CHP’ye küsmek demek Türkiye Cumhuriyetine küsmek demektir. Önümüzdeki dönem birlikte elele gönül gönüle mücadele eden bir örgütsel yapıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

Rize’nin her yerinde olacağız..

Rize’nin her yerinde partimiz olacak. Ve hep birlikte Başaracağız. Başaracağız."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Memur-Sen Şube Başkanı Usta: Hukuk Tanımayan Kaymakam Özbilgi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız

Memur-Sen Şube Başkanı Usta: Hukuk Tanımayan Kaymakam Özbilgi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık