Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize Merkez İlçe Emekliler için pankart astı.

CHP Rize Merkez İlçe Emekliler için pankart astı.

CHP Rize Merkez İlçe Başkanlığı binasına asılan dev pankartta, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun noter taahhüdü bulunuyor.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2015 Pazar 18:38
CHP Rize Merkez İlçe Emekliler için pankart astı.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında emekli maaşlarının 1.500 TL’den az olmayacağını, ayrıca Ramazan ve Kurban Bayramlarında bütün emeklilere birer maaş ikramiye verileceğini açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, bol keseden vaat dağıtan liderlerin aksine sözünü noter kanalıyla taahhüt haline getirmişti.

Kılıçdaroğlu’nun emeklilere verdiği sözün hemen akabinde Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nu, önce bunu verecek kaynağı bulamayacağını söyleyerek eleştirmiş, ardından emeklilere seyyanen 100 TL zam yapacaklarını açıklamıştı.

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Başbakan Davutoğlu ile AKP hükümeti, emeklilere verilecek zamma önce karşı çıkarak muhalefet etti. Bunun kaynağını nereden bulacaksınız diyerek emeklilere verilecek zamma ve ikramiyeye karşı çıktı. Ardından emeklilere yönelik bir paket açıkladılar. Bu iki şeyi gösteriyor; bir, söylem üstünlüğü CHP’ye geçmiştir, iki, CHP iktidarı çok yakındır.” diye konuştu.

Durmuş, toplumun her kesiminden ve özellikle emeklilerden çok olumlu tepkiler aldıklarını ve son birkaç hafta içinde CHP’ye kitlesel katılımların olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık