Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize'de Görev dağılımı yapıldı.

CHP Rize'de Görev dağılımı yapıldı.

Mesut Rakıcı Başkanlığında Göreve Seçilen CHP Rize İl Yönetim Kurulunda Görevler Belli Oldu…

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 10:08
CHP Rize'de Görev dağılımı yapıldı.

(Haber Merkezi)- Yurt genelinde tamamlanan ilçe ve il kongreleriyle 35.Olağan Büyük Kurultayına hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Rize’deki kongre sürecini de tamamladı.

            Genel Merkez tarafından göreve atandıktan sonra 2 ayrı Genel Seçim geçiren ve yapılan 23 Aralık 2015’te yapılan 35. Olağan Kongrede İl Başkanlığına seçilen Mesut Rakıcı’yla birlikte oluşturulan yeni yönetim kurulunda görevler belli oldu.

Tek listeyle girilen seçimlerde oluşturulan yeni Yönetim Kurulu, İl Başkanı Mesut Rakıcı başkanlığında, ilk toplantısını yaparak, görev dağılımı yaptı.

Çalışma Takvimi Oluşturuldu

İl Başkanı Mesut Rakıcı Başkanlığında toplanan İl Yönetim Kurulunda ayrıca önümüzdeki süreçte yapılması gereken çalışmalar konusunda da programlar yapıldı.

Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan Rakıcı, yeni yönetimin mazbatalarının alındığını ve önünde zor bir süreç bulunduğunu ifade ederek, örgüt çalışmalarının sıkı, disiplinli ve tamamen şeffaf bir şekilde sürdürüleceğini kaydetti.

Rize İl Başkanlığındaki toplantıda, parti çalışmalarının yanında 16-17 Ocak’ta Ankara’da yapılacak olan 35.Büyük Kurultay çalışmalarına ilişkin programlar hazırlanırken; Ocak ayından itibaren ayda 3 kez gündemli toplantı yapılması da karara bağlandı.

Yönetim Kurulu toplantılarının sadece il merkezinde değil günün koşullarına göre ilçelerde ve genişletilmiş olarak, 3 ayda bir yapılması planlanan geniş katılımlı İl Koordinasyon Kurulu toplantılarının da koşullar doğrultusunda yine ilçelerde yapılması kararlaştırıldı.

Görevlendirmeler Belli Oldu

Rize’nin sorunlarına ilişkin çözüm önerileri, ülkenin içerisindeki zor koşullar ve seçim çalışmaları konusunda İl Yönetiminin çalışmalarını içeren çalışmaların da aylık ve 3 aylık raporlar halinde örgütlere iletilmesi kararlaştırılan toplantıda, Yönetim Kurulundaki 4 farklı görev için de kapalı oylama yapıldı.

İl Başkanıyla birlikte 21 üyenin yer aldığı Yönetim Kurulu’nda İl Başkanı Mesut Rakıcı’nın önerisiyle, Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılarına

Bina Baltacı ile Atilla Güneri; İnsan Hakları, Aile ve Ekonomik Sosyal Politikalar İl Başkan Yardımcılıklarına ise Sebile Akmehmet ile Ahmet Ali Baltacı getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında, il yönetiminin en genç üyeleri olan Gamze Karaosman ile Çağdaş Tavukçu’nun Gençlik Örgütlenmesi ve Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcılarığı görevine getirilmesine, Ar-Ge, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu İl Başkan Yardımcılığına Emriye Yenigün’ün; Çaykur ve Üretici Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcılıklarına ise Tahsin Kanbur ile Halil Kavalcı’nın getirilmesine karar verildi.

Yerel Yönetimler ve Meslek Kuruluşlarından sorumlu İl başkan yardımcılıklarına Necip Arslan ve Adem Güngör,Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine Mustafa Kazmaz’ın getirildiği toplantıda, Kadın Örgütlenmesinden sorumlu İl Başkan Yardımcılıklarına Neriman Yıldız ile Nilda Nebioğlu; Sendikalar ve STK’lardan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerine ise Yunus Çemberci ile Ahmet H.Baştopçu’nun getirilmesine karar verildi.

Gizli Oylama

İl Başkanı Rakıcı’nın önerisi ve Yönetim Kurulu’nun da belirlemesiyle yapılan görevlendirmelerin yanında yine aynı öneriler doğrultusunda yapılan gizli oylama sonrasında, CHP Rize İl Sekreterliği görevine İsmail Durmuş; İdari ve Mali İşlerden sorumlusu Başkan Yardımcılığına B.SamiSarıahmetoğlu getirildi.

Yapılan oylama sonrasında İl Eğitim Sekreterliğinin yanında Örgüt ve Örgüt İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına Saltuk Deniz ve Basın, Yayın, Bilgi ve İletişim Sorumlusu ve Örgüt İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına da Ömer Şan getirildi.

PM’ye Aday

Toplantı sonrasında, Rize İl Yönetiminde görev alan ve İl Kongresinde de yaptığı açıklama ile CHP Parti Meclisi’ne aday olacağını açıklayan Gazeteci Ömer Şan’ın PM adaylığını destekleyeceklerini kaydeden İl Başkanı Mesut Rakıcı, “TBMM’de Bölgemizdeki nerdeyse bütün illerin Milletvekili var, sadece Rize’nin temsilcisi yok. Bunun için bölge illerinin ve diğer örgütlerimizin de desteğini alarak, Parti Meclisinde ve yurt genelinde sesimizi duyuracak birinin olmasını talep ettik” dedi.

Yeni Yıl Mesajı

Geride kalan 2015 yılının Türkiye için adeta bir kaos ve halkın iradesine vurulan darbe yılı olduğuna dikkat çeken Rakıcı, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının emperyalizme karşı savaşarak büyük zorluklarla kurduğu Çağdaş, Demokratik, Laik, Sosyal Hukuk Devleti Türkiye Cumhuriyetimizin kırmızıçizgileri maalesef çiğnenmiş ve Misak-ı Milli sınırlarına kastedilmiştir. Gençlerimiz ve çocuklarımız, insanlarımız öldürülürken, yüzlerce şehit verilirken, bilim insanları ve gazeteciler, asker ve polislerimiz kurulan kumpaslarla, sözde ithamlarla cezaevlerine gönderilirken, ekonomi ve dış politikalar çökerken, fakirlik ve işsizlik ürkütücü boyutlara ulaşmışken bizlerin omuzlarına daha büyük yükler biniyor. Bu sorunların ve kaosun çözümü CHP’nin ilkelerinde mevcuttur ve Atatürk bize bunun yolunu göstermiştir! Bu sorumluluğun bilinciyle tüm halkımızın yeni yılını kutlanabildiği ölçüde kutluyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık