Ana Sayfa Güncel CHP Rize'den Alternatif çelenk koyma töreni..

CHP Rize'den Alternatif çelenk koyma töreni..

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya ve partililer resmi çelenk koyma töreninin ardından Cumhuriyet Meydanına gelerek Atatürk Anıtı önünde alternatif kutlama yaparak alana çelenk koydu.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2014 Çarşamba 00:17
CHP Rize'den Alternatif çelenk koyma töreni..

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya ve  partililer resmi çelenk koyma töreninin ardından Cumhuriyet Meydanına gelerek Atatürk Anıtı önünde alternatif kutlama yaparak alana çelenk koydu.

Birlikte okunan İstiklan Marşının  ardından konuşma yapan CHP İl Başkanı Mehmet Aslankaya, Cumhuriyet Bayramının 91. yıldönümünde Rize sokaklarında, apartmanlarda, işyerlerinde, dükkanlarda Türk Bayrağı asmaktan korkan bir toplum haline geldiklerini ve bunun acısını yaşadıklarını  söyleyerek, “Üzülerek ifade ediyorum; eğer biz millet olarak en değerli varlığımız olan bayrağımızı asmaktan korkuyorsak, geleceğimizin ne kadar karanlık olduğunu görebiliriz.” diye konuştu.

KİM OLURSA OLSUN HESABI SORULACAK!

Hükümeti yıllardır açılım diye bir sevdanın peşine takıldığını söyleyen Aslankaya, “Hükümet ‘açılım, açılım’ diyerek Kürt sorununun çözüleceğini söylemektedir. Yandaş medyada açılım süreci ve PKK militanlarının illerimizde yol kestiği, vergi topladığı, insanları tehdit ettiği bir süreçte şimdi de canımız, varlığımız, her şeyimiz olan çocuklarımızı, polisimizi, askerimizi de şehit etmektedir. Buna öncülük yapan bugünkü siyasi iradenin başı kim olursa olsun, kıçı kim olursa olsun, Cumhuriyete sahip çıkan, demokratik laik düzenden yana bütün yurttaşlarımız, gelecek nesillerimi adına bir gün hesabını soracaklardır.” dedi.

PKK’lılar RİZE’ye Sızıyor Mu

Hakkari’de 3 askerin şehit edilmesinden Hükümeti sorumlu tutan Aslankaya, konuşmasına şöyle devam etti:

“Üç tane askerimiz şehit oluyor. Başbakanımız çıkıp, ‘Bunun misillemesi olmaz, misillemesi düşünülemez’ diyor. Ölenler gitmiş, halen daha Başbakan misillemelerle ifade etmeye çalışıyor. Böyle bir Türkiye olmaz, böyle bir anlayış olmaz. İki gün önce ulusal basınımız, Tunceli’den Erzincan’dan PKK’lıların Rize, Giresun, Trabzon’a sızmaya başladıklarını yazdı. Hiç kimse hangisi PKK’lıdır diye kimse bir şey biliyor mu, bilmiyor. Biz CHP olarak, intikamımızı dişe diş kana kan değil, intikamımızı 2015’te sandıkta alacağız. İktidara yol göründü; Cumhuriyet’e sahip çıkmayan bu iktidarı sandıkta göndereceğimizi ifade ediyorum. Hep birlikte Cumhuriyete sahip çıkacağımız ümidiyle Cumhuriyetimizin 91. yılını kutluyorum.”

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya, resmi kutlama programına katılıp katılmayacakları sorusuna; “Bizi almıyorlar ki katılalım. Çelenk koymamıza müsaade etmeden bir parti resmi kutlama programına nasıl katılsın?” diye cevap verdi. Aslankaya, Cumhuriyet Balosuna ise CHP olarak katılacaklarını ifade etti.

Halk53

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çay Üretiminin Yüzde 10 azalacağı tahmin ediliyor

Çay Üretiminin Yüzde 10 azalacağı tahmin ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık