Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize'den Düzce İl Başkanına 'yanınızdayız' mesajı.

CHP Rize'den Düzce İl Başkanına 'yanınızdayız' mesajı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanına yapılan hain saldırıya karşı CHP örgütlerinden çeşitli tepki ve açıklamalar gelirken; en sert tepki ise Rize İl Örgütünden geldi.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2016 Salı 10:34
CHP Rize'den Düzce İl Başkanına 'yanınızdayız' mesajı.

Saldırıyı sert bir dille kınayan İl Başkanı Mesut Rakıcı, CHP’nin gücünü Ulusal Kurtuluş Savaşından aldığına vurgu yaparak, ülkeyi ve sokakları 3-5 serseriye teslim etmeyeceklerini vurguladı.

           Düzce İl Başkanına Hain Saldırı

            İlçe ziyaretleri ve ortak yönetim toplantılarının ardından, CHP Düzce İl Başkanına yapılan saldırıya yönelik yazlı bir açıklama yapan Rakıcı, "Düzce İl Başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sadece kınamıyoruz, uyarıyoruz da. Çünkü biliyoruz ki, bu bir sürecin başlangıcıdır! Gezi olayları sonrasında bilinçli bir şekilde yapılmaya başlanan ayrıştırıp, kamplaştırarak yönetme hesaplarının bir parçası önümüzde duruyor" dedi.

            Nazi Kıtaları!

            Açıklamasında bu tür saldırıların CHP’yi ve CHP’lileri yıldıramayacağına vurgu yaparak sürdüren Rakıcı, açıklamasına şöyle devam etti: "Kitlelere baskı yapacak, ’Nazi kıtaları’ şeklinde örgütlenecek yeni kara yakalılar oluşturarak, serseri bir saldırı gücü oluşturmak hedefindeler... Kendilerini güvende hissetmek için, bir türlü yok edemedikleri CHP’yi ve CHP’lileri sokakta saldırarak yıldırmaya, baskılamaya çalışıyorlar!..

            Kendilerine, ’Osmanlı torunları’ diyen bu serseriler, aymaz bir pişkinlikle, kalleşlik yaparak saldırmış oldukları İl Başkanımızın görüntülerini, utanıp arlanmadan yayınlıyorlar. Görüntülerde, ’vatan hainlerinden hesap soracaklarını’ söyleyip, ’bugün birinizi yarın hepinizi’ ifadeleriyle hepimize saldıracaklarını açıkça söylüyorlar!

            Bizler bu söylemleri çok iyi biliyoruz ve bu söylemlerle kimlerin ’vatan haini olduğunu’ tarih kitapları oldukça açık ve net yazıyor! Bu itibarla da aynı söylemlere sığınarak bugün kimlerin ’vatan haini olmaya devam ettiğini’ de sokaklara baktığımızda açık ve net olarak görmekteyiz.

            Cumhuriyet Halk Partisi, bu güzel ülkenin Kurtuluş Savaşanı veren, emperyalizmin yerli işbirlikçilerini yok ederek, düşmanlarını denize döken, bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kuranların partisidir. Gücünü bu gelenekten alır. Gücünü bu gelenekle sürdürür. Dostunu da düşmanını da çok iyi tanır!

            ’Bizim hesabımız, kapının köpekleriyle değil, asıl sahibi iledir!’ O nedenle muhatabımız ’kalleşler’ değil, enselerinden tutup karşımıza çıkartanlardır! Bizim muhatabımız gölgeler değil gölgelerin sahipleridir.

            Sakın bir kez daha böyle bir şeye davranılmasın, yönelinmesin ya da yol verilmesin! CHP’nin tüm örgüt ve üyeleri, kalleş ve puşt saldırılarına karşı koyacak güçtedir. Ülkemiz, her gün şehit haberleriyle yanmaktadır.

            Ülkemiz, çok ciddi bir saldırı altındadır. Kötü yönetilmektedir!  Kötü yönetilmenin bedelin gencecik insanlarımız şehit olarak ödemektedir. Artık sokağa çıkılamaz boyuta gelinmiştir. Patlayan bombalarla insanlarımız katledilmektedir.  Acı, hüzün ve göz yaşı egemen olmuştur ülkemize.

            Bu tür bir ortamda CHP’lilere yada başka partililere kalleşçe saldırmak, tarihin yeniden canlandırılması gibidir. Yeni işbirlikçilerin türemesi demektir. Biz bu haykırışları, yapanları ve yaptıranları biliriz!

            Halkımız merak etmesin, endişelenmesin. CHP, en zor koşullarda dahi canlarımız pahasına koruyup her karış toprağını kanlarımızla suladığımız bu güzel ülkemize sahip çıkacak, ülkemizi bu tür serserilere bırakmayacaktır! CHP Rize İl Örgütü olarak Düzce İl Başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınarken, her zaman ve her koşulda dayanışma içinde olacağımızı da kamuoyuna deklere ediyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık