Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Rize'den suç duyurusu

CHP Rize'den suç duyurusu

CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, Meydan parkında sökülen Atatürk anıtının platformuna çıkıp fotoğraf çekip "aha yeni Atanız" diye yazıp paylaşan M.K. için suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 21:51
CHP Rize'den suç duyurusu

22 Aralık günü Meydan Parkındaki yerinden kaldırılıp Valilik önüne taşınan Atatürk anıtının taşınması sırasında gerginlikler yaşanmış ve anıtın taşınmasına karşı koyanlar polis tarafından inşaar alanından uzaklaştırılmıştı.

Anıtın taşınmasının ardından M.K. sökülen Atatürk anıtının platformuna çıkarak resim çektirmiş "aha yeni Atanız" diyerek sosyal medya da paylaşmıştı.

Gelen tepkiler üzerine M.K. ve onun paylaşımını kendi sayfasında paylaşan A.B. hakkında soruşturma açılmış ve gözaltına alınımışlardı.

CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı , kişinin davasına müdahil olmak için Cumhuriyet Sevcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bu olayın takipçısı olacaklarını söyleyen Mesut Rakıcı "bu kişiler bırakılacaklardır. Ama biz bunu konuyu takip etmek o kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Dosyaya müdahil olacağız. Dosyanın biran önce kapatılmaya maruz kapmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

CHP İl Başkanlı Mesut Rakıcı'nın suç duyurusubun ardından saat 15.00 ten sonra gözaltına alınanların serbet bırakıldığı bilgisine ulaşıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık