Ana Sayfa Siyaset CHP Sözcüsü Tezcan: Liderinin BOP eşbaşkanı olduğu bir ittifak yerli ve milli olamaz

CHP Sözcüsü Tezcan: Liderinin BOP eşbaşkanı olduğu bir ittifak yerli ve milli olamaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 22:33
CHP Sözcüsü Tezcan: Liderinin BOP eşbaşkanı olduğu bir ittifak yerli ve milli olamaz

Tezcan'ın açıklamaları şöyle:

"Kurultayımızı tamamladık. Partimizin organları oluştu. Genel başkanımız yeniden seçildi ve görevine devam ediyor. Yeni Parti Meclisi'miz oluştu. MYK da ilk toplantısını yapıyor.

Yoğun gündem içerisinde parti örgütünü ve Türkiye'yi seçime hazırlayacak etkin çalışma koşullarını MYK'mız oluşturacak. Türkiye yeni bir açılım bekliyor. Tüzük kurultayı ilanımızı yaptık. Genel başkanımız tüzükte yeni dönemin ihtiyaçlarına uygun değişiklikleri yapmak için 9-10 Mart tarihlerinde kurultaya çağrı yaptı. Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde kurultayımızı yapacağız. Parti yapısal anlamda da yeni döneme hazırlanacak.

"Enis Berberoğlu'na casusluktan hüküm veremeyince sırları ifşadan ceza verdiler"

Dün Enis Berberoğlu hakkında hüküm verildi. Enis Berberoğlu suçsuzdur. MİT TIR'ları çerçevesinde açılan davaların hiçbirisi çağdaş hukuk devletinde soruşturma konusu bile yapılmaz. Enis Berberoğlu haksız şekilde 5 yıl hapse mahkum edilmiştir. Beraat etmesi gerekirdi. Hukuksuzluğu gidermek Yargıtay'ın görevi olmuştur. Yerel mahkeme casusluktan ceza vermişti. Ortada casusluk suçu olmadığı açık. Şimdi devletin sırlarını ifşadan 5 yıl verildi. Bu suç oluşmamıştır. Birincisi, Berberoğlu'nun suçun faili olduğunun delili yoktur. Ayrıca devletin terör örgütlerine silah taşıması mümkün değildir. Siz cümle alemin bildiği bir bilgiyi devlet sırrı diye kabul edemezsiniz. Bu nedenle bu davalar siyasi davalardır. Mahkumiyet kararları siyasidir. Casusluktan hüküm veremeyince sırları ifşadan ceza verdiler. Yargıtay'dan dönmezse AİHM karar verecektir. 5 yıl ceza kararından sonra Enis Berberoğlu'nun hala tutuklu bulunması kabul edilemez. Tutukluluğun devamı siyasi dava olduğunun kanıtıdır.

"İdeolojik temelleri BOP eşbaşkanlığına dayandığı için doğal olarak bölücü bir ittifak"

Türkiye tek adam ittifakının saldırısı altında. Yerli ve milli ittifak diye millete yutturmak istedikleri ittifak tek adam ittifakıdır. Tek adam ittifakı Türkiye'nin demokrasisine saldırmaktadır. Taraflar belli olmuştur. Ya tek adam ittifakının ya da demokrasi, adalet, huzur ittifakının yanında olacaksınız. Tek adam ittifakının lideri BOP eşbaşkanıdır. Liderinin BOP eşbaşkanı olduğu bir ittifaka milli ittifak diyorlar. BOP eşbaşkanının ittifakı yerli ve milli olamaz. Türkiye için gayrimilli projedir. Sınırları yeniden çizme projesidir. Türkiye'yi bölme projesidir. Bu ittifakın sözcüleri var. Sabahtan akşama kaç tane sözcüye cevap vermek zorunda kalıyoruz. Demokrasi, huzur ittifakının sözcüleri 4 sözcüye cevap vermek zorunda. Birisi sarayın sözcüsü İbrahim Kalın, birisi hüümet sözcüsü Bekir Bozdağ, diğeri Mahir Ünal. Şimdi de tek adam ittifakının sözcüsü Devlet Bahçeli var. Demokrasi ittifakının sözcülüğünü yürütmeye kararlıyız. Türkiye huzur ve adalet içinde yaşamak istiyorsa demokrasi ve huzur ittifakının etrafında toplanacak. Milleti bölüyorlar. Zaten ideolojik temelleri BOP eşbaşkanlığına dayandığı için doğal olarak bölücü bir ittifak. Kendisinden olmayan herkes terörist. Kamuoyunun vicdanına havale ediyyoruz.

"Teröre destek veren birini arıyorlarsa aynaya bakacaklar"

2 lider var. Biri PKK bölgede silah dağıtırken, mahkemeler kurarken, vergi adı altında haraç toplarken valilere karışmayın talimatı verdi. Bu lider Erdoğan. Tek adam ittifakının lideri. Öbür tarafta başka lider var. PKK ona pusu kurmuş. O da Kemal Kılıçdaroğlu. Çıkıp sıkılmadan sabahtan akşama kadar Kılıçdaroğlu ve kendinden olmayan herkese terörist yaftası yapıştıracak kadar düşkünlük içindeler. Vicdan terazisine havale ediyoruz. Teröre destek veren birini arıyorlarsa aynaya bakacaklar. Salih Müslim'i İçişleri Bakanlığı'nın arama listesine koymuşlar. 4 milyon da ödül koymuşlar. Komedi. Terör örgütleriyle iş tutanlar ibreyi böyle kaybederler. 

"Erdoğan daha şehide kelle dediğinin, terör örgütleriyle yaptığı ittifakların hesabını vermedi"

Bu ittifak huzuru bozma konusunda maharetli ve kararlı olduğu için hedef göstermeye başladı. Genel başkanımızı hedef gösterdi. Vekillerimizi, il başkanlarımızı hedef gösteriyorlar. Daha şehide kelle dediğinin hesabını vermedi, terör örgütleriyle yaptığı ittifakların, her türlü milliyetçiliği ayağımızın altına aldık dediğinin hesabını vermedi, FETÖ'yü devlete yerleştirmenin, en büyük casusuluk faaliyetine iştirakın alt yapısını hazırlamanın hesabını vermedi. Şehitleri suistimal edeceksin, buna itiraz eden arkadaşlarımızın sözlerini çarpıtıp kamuoyuna sunacaksın. Tek bir CHP'linin olumsuz sözü olamaz. CHP'liler şehide kelle dememiş, siyasetin istismar malzemesi haline getirmemiştir. Sen istismar malzemesi haline getirip, grup toplantısında teşhir edeceğini sanacaksın. 

"Çete kılıklı meczuplar sosyal medyada vurun, kırın paylaşımları yapıyor, iktidardan cesaret alıyorlar"

Size bir sorumuz var. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Toplumu 12 Eylül öncesi döneme çevirmeye mi çalışıyorsunuz? Siz konuşuyorsunuz ardından çete kılıklı meczuplar sosyal medyada vurun, kırın paylaşımları yapıyorlar. Sizin sorumsuzluğunuzdan alıyorlar bu cesareti. İktidar sorumluluğunu taşıyanlar 40 düşünüp bir konuşacaklar. Besleme medyanız sabah çıkıyor arkasından sütun sütun toplumu kamplaştırmaya çalışıyorlar, çete mensupları etrafı kışkırtıyor. İktidar eliyle bunu yapma hakkına sahip misiniz? Oturun düşünün, aklınızı başınıza alın.

"Sahte olan bir şey varsa o da Erdoğan'ın söyledikleridir"

Man Adası belgeleri ile önemli adım atıldı. Savcılık takipsizlik kararı verdi. Kararın içinde önemli tespitler var. Genel balşkanımız Man Adası belgelerini açıkladı. 1 sterlinlik Bellway Ltd. şirketiyle Erdoğan'ın akrabaları arasında 15 milyon liralık  para trafiğini açıkladı. Sahte dediler. Savcılık belgelerin gerçek olduğunu tespit etti. Hani sahteydi. Sahte olan bir şey varsa o da Erdoğan'ın söyledikleridir. Bugüne kadar söylediği her şeyde olduğu gibi. 

"Erdoğan derhal istifa etmeli"

Erdoğan'a 2 görev düşüyor. Birincisi, derhal istifa etmesi gerekiyor. İkincisi; 15 milyon liralık trafiği kendisi açıkladı. Şirket sattılar dedi. Erdoğan'ın yakınlarının 15 milyon dolarlık (60 trilyon lira) şirketi varmış. Bu şirket hangi şirket, ne zaman kuruldu, sermayesi, bilançosu nedir, ne kadar vergi verdi? Bellway 1 sterlinlik şirket, 60 trilyonu nasıl ödedi? Bunu takip edeceğiz. 

(Metin Külünk'ün Kılıçdaroğlu'nun yerine birini hazırlıyorlar sözleri) Külünk'ü sözleri ve kendisini ciddiye alınacak biri olarak düşünmüyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AKP,24 Haziran seçimlerinde 13 ilde oyları referanduma göre düştü.

AKP,24 Haziran seçimlerinde 13 ilde oyları referanduma göre düştü.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık