Ana Sayfa Referandum CHP Trabzon İl Başkanı Güngör'den Gözaltılara sert tepki.

CHP Trabzon İl Başkanı Güngör'den Gözaltılara sert tepki.

Trabzon'da CHP'li gençlerin 'Hayır' afişleri asarken gözaltına alınıp haklarında işlem yapılmasına sert tepki gösteren İl Başkanı Turgay Güngör, ''Her yer yasadışı evet flamaları ile doldurulurken, bu adaletsizliğe, baskı ve teröre sessiz kalmayacağız. Gerekirse binlerce üyemizle afişlerimizi asarız. Sayın Trabzon Valisi'ni olaya el koymaya çağırıyorum'' dedi.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2017 Pazar 10:10
CHP Trabzon İl Başkanı Güngör'den Gözaltılara sert tepki.

TURGAY GÜNGÖR'DEN SERT AÇIKLAMA

Güngör viratrabzon.com'un, CHP'li gençlerin afiş asarken polis karakoluna götürülüp haklarında işlem yapmasına karşı ne yapacakları sorusunu yanıtladı.  Turgay Güngör, 17 Mart'a kadar yasal olarak yasak olduğu için herhangi bir propaganda malzemesi asmadıklarını, ancak bütün uyarı ve şikayetlere karşın iktidar yanlılarının Evet malzemesini yasadışı biçimde astığını söyledi.

Yapılan uygulamaların yasadışı, baskı ve yıldırma çabası olduğunu, seçim kampanyasının adil bir ortamda gerçekleştirilmediğini, iktidar gücünün yanına devlet gücünün katılarak Hayırcılara karşı her türlü baskının yapıldığını belirten başkan, şöyle konuştu:

''Ya onlar tüm caddelerimizdeki yasadışı görsel malzemeyi söksünler, ya da ne kadar evet varsa o kadar hayır  asacağız. Bu engellemelere devam ederlerse, gerekirse binlerce üyemizi sokaklara çağırır, afişlerimizi öyle asarız. Sayın Valiyi, Emniyet Müdürünü, seçim kurullarını, olaya el koymaya, görevlerini yapmaya çağırıyorum. Bu haksızlığa, bu adaletsizliğe, bu baskı ve teröre sessiz kalmayacağız''

viratrabzon.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Referandum sonrası nasıl örgütleneceğiz ?

Referandum sonrası nasıl örgütleneceğiz ?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık