Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP'li Vekil 'Çaykur'da taşeron işçi kalmayacak'

CHP'li Vekil 'Çaykur'da taşeron işçi kalmayacak'

CHP Rize İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15-16 Nisan tarihlerinde Rize’de olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2016 Çarşamba 01:59
CHP'li Vekil  'Çaykur'da taşeron işçi kalmayacak'

Rize’ye gelerek bir basın toplantısı düzenleyen CHP Edirne Milletvekili, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Nisan Cuma günü Rize’ye gelerek ilçelere bir dizi ziyaretlerde bulunacağını ve geceyi Rize’de geçirdikten sonra 16 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek olan Çay Sempozyumuna katılacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’na CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Trabzon CHP İl Başkanları ve partililer eşlik etti.

CHP Edirne Milletvekili, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 15-16 Nisan tarihlerinde Rize’de çayın sorunlarının tartışılacağı programlara Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını ifade ettiği açıklamasında, sadece seçim zamanlarında sahaya inmek istemediklerini kaydederek, “Genel Başkanımız özellikle her 5 kişiden birinin çiftçi olduğu bir ülkeyi, Türkiye Cumhuriyetinin her ilini dolaşmak istiyor. Her ildeki sorunları, çiftçinin sorunlarını, işçinin sorunlarını emekçinin sorunlarını öğrenmek istiyor. Ve Cumhuriyet Halk Partisi politikalarını daha net ve belirgin bir şekilde gelecek dönemlerde belirlemek istiyor. Ancak Cumhuriyet Halk Partisinin tüm politikalarında şunu görüyoruz: Üreten bir Türkiye, halkça bölüşen bir ülke. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak üretimi, üreticiyi çok önemsiyoruz” dedi.

İLK OLARAK RİZE’Yİ SEÇTİK

“Çayı önemsiyoruz ve çayın sorunlarına sahip çıkmak istiyoruz” diyen Gaytancıoğlu, “O nedenle Türkiye Cumhuriyetinin tüm vatandaşlarının çay içtiği bir bölgeyi ilk olarak seçtik. Dedik ki Genel Başkanımızı Rize’ye getirelim, hem örgütlerimizi dolaşsın, hem vatandaşlarımızla kucaklaşsın, hem de çay üreticilerinin sorunları nelerdir, sektörün sorunları nelerdir bunları öğrenelim gelecek dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisinin çayla ilgili politikaların oluşmasına katkı sağlasın. Toplantımız, programımız Genel Başkanımızın buraya yapacağı gezi kesinlikle bu amaçlıdır. Biz çayı önemsiyoruz. Çay üreticisini önemsiyoruz, çayın sorunlarına sahip çıkmak istiyoruz. Çayın sorunu var mıdır? Vardır. Maliyetinin altında satışlar vardır, kaçak çay vardır. Çayı daha fazla nasıl kaliteli hale getirebiliriz, çay ihracatını nasıl yapabiliriz, ithalatı nasıl önleyebiliriz, üreticimizin alın terinin karşılığını nasıl verebiliriz? Bunlar bir günlük bir toplantıda, programı daha sonra size vereceğiz ama Genel Başkanımız 15 Nisan Cuma günü Trabzon’a inecek . Oradan Rize’nin bazı ilçelerini ziyaret edecek akşam üstü de Rize’de olacak. Ertesi gün de büyük bir toplantı yapmayı düzenliyoruz. Rize ağırlıklı 3 ilimizden tüm sektörü davet ettik. Çaykur’u da davet ediyoruz, özel sektörü de davet ediyoruz, fabrika sahiplerini de davet ediyoruz, üreticileri de davet ediyoruz , esnafları da davet ediyoruz. Tüm sorunları masaya yatırıp sonrasında çay raporu hazırlamayı düşünüyoruz. Bunu tüm Türkiye’nin bütün illerinde aynı şekilde yapmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Çaykur'da taşeron işçi kalmayacak

Hükümetin açıkladığı taşeron işçilere kadro verilecek sözünün boş çıkması ve Çaykur'da çalışan işçilerin kadro sorunu ile ilgili soruya yanıt veren Gaytancıoğlu " 7 Haziran ve 1 Jasım seçim beyannamelerimizde belirttiğimiz gibi biz kamuda çalışan tüm taşeron işçilere ayırım yapmaksızın kadro vereceğiz. Çaykur'da bir kamu kuruluşu olduğu için Çaykur'da çalışanlarda kadroya geçecek ve Çaykur'da taşeron işçi kalmayacaktır" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık