Ana Sayfa Eğitim CHP'li vekil 'Özel okullara 3000 TL, Devlet okullarına elektrik borcu."

CHP'li vekil 'Özel okullara 3000 TL, Devlet okullarına elektrik borcu."

CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu Edirne'de bazı okulların borçları nedeniyle elektriklerinin kesilmesine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2016 Pazar 13:23
CHP'li vekil 'Özel okullara 3000 TL, Devlet okullarına elektrik borcu.

CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu Edirne'de bazı okulların borçları nedeniyle elektriklerinin kesilmesine tepki gösterdi. 

  Bu durumun AKP'nin özelleştirme politikalarının sonuçlarından sadece biri olduğunu söyleyen Gaytancıoğlu konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine de taşıyacağını belirtti. 
Gaytancıoğlu özel okula giden her öğrenciye 3000 TL katkı yapan devletimiz kendi okullarının elektrik faturalarımı ödeyemez hale gelmiş ve okullarımızın elektrikleri kesilerek karartılmıştır. Ancak herkes bilmelidir okullarımızı AKP karanlığına teslim etmeyeceğiz. Özelleştirme zihniyetinden bir türlü çıkamayan AKP milletvekillerine bu durumu Mecliste de anlatacağım. Fakat zihniyetin değişmesi lazım. Sorun zihniyette. Sorun Milli değil kendi eğitim sistemini kurmak isteyen, kendi öğretmenini yaratmak isteyen, eğitimi ticarileşen, gericileştiren AKP ziynetinde" dedi.
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü de eleştiren Gaytancıoğlu "Okulların elektrik borçları nasıl ödenmez? Devletin parası mı bitti? Yoksa velilerin gözünde devlet okullarına kötü bir imaj yerleştirilerek öğrencilerin özel okullara yönelmesi mi isteniyor? Okullarda yıl sonu çalışmalarını yapan öğretmenlerimiz mağdur olmuştur. Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu mağduriyeti gidermeye yönelik ne yapmıştır ya da ne yapmayı planlamaktadır" dedi.   Vişne Haber Ajansı - Çiçek Güçlü
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat sonuçları açıklandı.

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat sonuçları açıklandı.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık