Ana Sayfa Siyaset CHP'nin Kurultay için Divan Başkan adayı belli oldu.

CHP'nin Kurultay için Divan Başkan adayı belli oldu.

CHP'nin Divan Başkanlığı için Yılmaz Büyükerşen'i önerecek..

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2018 Perşembe 20:55
CHP'nin Kurultay için Divan Başkan adayı belli oldu.

 Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl,  3-4 Şubat'ta yapılacak CHP'nin 36. Olağan Kurultayı öncesi açıklamalarda bulundu

DİVAN BAŞKANI ADAYI YILMAZ BÜYÜKERŞEN

CHP'li Tekin Bingöl, kurultayda Divan Başkanlığı için önerilecek ismi açıkladı.  Bingöl açıklamasında, "Bizim isteğimiz, önceki Genel Başkanlarımızdan Sayın Hikmet Çetin’in bu kurultayda divan başkanlığı yapmasıydı ama tüzüğümüzde kurultay divan başkanlıklarının, kurultay delegesi olma zorunluluğu bulunması nedeniyle Sayın Hikmet Çetin’le bunu gerçekleştiremedik. 36. Olağan Kurultayımızın divan başkanlığına, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Yılmaz Büyükerşen’i önereceğiz. Kurultayımız, bu konuda bir irade ortaya koyar, kabul ederse Sayın Yılmaz Büyükerşen, kurultayımızın divan başkanlığını yürütecek" dedi.

"MUHARREM İNCE'NİN 'MAN KAFA' ELEŞTİRİLERİ" 

Bingöl, kurultay için genel başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Kendime ‘mankafa’ dedirtmezdim” sözlerinin sorulması üzerine, “Biz parti ve partili arkadaşları kesinlikle kamuoyunda tartışmayı doğru bulmuyoruz. CHP genel başkan adayı arkadaşlarımızın daha dikkatli bir dil kullanmalarında yarar var” dedi.

-MİLLETVEKİLLERİNE ‘AFRİN’ MEKTUBU: “SAYGI GÖSTERMEK LAZIM”-

Aralarında akademisyen, sanatçı ve siyasilerin de bulunduğu 170’i aşkın ismin Afrin operasyonunun durdurulmasına talebiyle milletvekillerine çağrıda bulunan ortak bir mektuba imza atmasına ilişkin de Bingöl, “Akademisyen ve sanatçılar ilk kez böyle bir girişimde bulunmuyorlar. Biliyorsunuz toplumun en dinamik kesimleri akademisyenlerdir, yazarlardır, sanatçılardır, bilim adamlarıdır. Çok doğal karşılamak lazım. Onların kendi takdirleri. Hiç kimseyi düşüncelerinden dolayı farklı bir anlayışla değerlendirmemek lazım. Saygı göstermek lazım” diye konuştu.

-“SADECE GENEL BAŞKANIMIZA YÖNELİK DEĞİL HİÇBİR BİR GÖRÜŞME YAPTIRMIYORLAR”-

Bingöl, tedavisi Almanya’da devam eden Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Kılıçdaroğlu ile görüşmek istemediği iddialarının sorulması üzerine de şu yanıtı verdi:

“Sayın Genel Başkanımızla birlikte o seyahate ben de katıldım. Önce bir Nazım Hikmet etkinliği ve göçün 56’ıncı yılıyla ilgili bir etkinlik vardı, ona katılmıştık. Oradan da Sayın Baykal’ın ailesini dersem daha doğru olacak, ziyarete gittik. Orada tabii doktorlar son derece dikkatli, tıbbın gereği neyse onu yapıyorlar. Biz hem doktorlarından bilgi aldık hem ailesiyle görüştük. Sayın Baykal’ın sağlığı bizim için çok önemli. Ona zarar verebilecek en ufak bir tavrımız, en ufak bir girişimiz asla söz konusu olmaz. Başından beri Sayın Genel Başkanımızla, biz bütün partili arkadaşlarımız, üyelerimiz, önceki genel başkanımızın sağlığıyla yakından ilgiliyiz. Ama doktorlar sadece Genel Başkanımıza yönelik değil hiçbir şekilde bir ziyaretçi, bir görüşme yaptırmıyorlar. Biz ailesinden bilgi aldık, doktorlarından bilgi aldık.”

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AKP,24 Haziran seçimlerinde 13 ilde oyları referanduma göre düştü.

AKP,24 Haziran seçimlerinde 13 ilde oyları referanduma göre düştü.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık