Ana Sayfa Güncel CHP'yede Rize Kökenli Genel Başkan Adayı

CHP'yede Rize Kökenli Genel Başkan Adayı

Muharrem İnce konuşuyor

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2014 Pazartesi 11:43
CHP'yede Rize Kökenli Genel Başkan Adayı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kurultay çağrısı yapan isimlerden biri olan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında grup başkanvekilliğinden istifa ettiğini ve 5-6 Eylül Cuma-Cumartesi günleri ATO Kongre Merkezi'nde toplanacak olan CHP Olağanüstü Kurultayı'nda genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.


Muharrem İnce; "Ülkemizin bunca sorununa CHP'nin mevcut yönetiminin çözümü ne yazık ki yoktur. CHP bu noktada çözüm olmaktan, halka umut olmaktan uzaktır. Bugün itibarıyla yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen CHP grup başkanvekilliği görevimden istifa ettim. Az önce dilekçemi gönderdim. Sayın Genel Başkanı da aradım, kendisine görevi iade ettiğimi dilekçemi gönderdiğimi, kendisi burada olsaydı bizzat makamına giderdim, fakat İstanbul'da olduğu için kendisine önce bilgi verdim sonra da dilekçeyi gönderdim ve yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen bu görevimi bugün itibarıyla bırakmış bulunuyorum. Tabii ki ne için bıraktığımı biliyorsunuz. Kurultayımızın tarihi bellidir. Kurultayda genel başkanlığa aday olacağım" dedi.

"BASKIN KURULTAY"

Kurultay takviminin kısa zamanda sığdırılmasını, baskın bir kurultay yapılmasını, CHP geleneklerinde olmayan, 15 günde kurultay, seyircisiz salon tutulmasını anlıyorum, bu korkuları hissediyorum ve zaten onun için adayım ben de. Bu baskın kurultayın seyirci almadan, içeride partili olmadan, millet olmadan milletten kaçarak bir sinema salonu gibi bir salonda kurultay yapılmasını da sizler gibi ben de anlıyorum."

"BEN KAZANACAĞIM BUNU BİLİYORUM"

İnce, "Ben kazanacağım bunu biliyorum. Benim geri adımım yok artık yola çıktım. Hiç bir şekilde geri adımım yok. Asla vazgeçmeyeceğim adayım" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NU KURULTAYA ÇAĞIRMIŞTI

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK)'nun dün yaptığı toplantıda kurultayın 5-6 Eylül tarihinde yapılmasına karar verildi. Muharrem İnce; bugün Twitter hesabından yayınladığı mesajla "Kurultayımızın tarihi netleşti. Bugün saat 13:00'de TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek beklenen açıklamaları yapacağım" dedi.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin de desteklediği"çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçimi kaybetmesinden sonra bir açıklama yaparak Kılıçdaroğlu'nu kurultaya çağırmıştı. İnce, kurultay çağrısı yapan CHP Ankara milletvekili Emine Ülke Tarhan ve diğer milletvekillerine de sahip çıktığını belirterek; "Ben kurultaya çağırıyorum. Görüşmelerine katılmadığım Hüseyin Aygün'e da sahip çıkarım, ulusalcı denilen Emine Ülker Tarhan'a da sahip çıkarım. Millet hırsızlarına sahip çıkıyor ben arkadaşlarıma mı sahip çıkmayacağım. Hepsi namuslu insanlardır. Ben bir grubun temsilcisi değilim. Kanatçı manatçı değilim. Ben CHP'liyim. Bir grubun kliğin fraksiyonun adamı değilim. Ben CHP'ye ömrünü vermiş bir insanım. Partinin her kademesinde görev yapmışım" demişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık