Ana Sayfa Yerel Siyaset Çırakoğlu yeniden aday..

Çırakoğlu yeniden aday..

2015 yılı Genel Seçimleri yaklaşırken Rize Milletvekilliği için şimdiden kulisler başladı. Rize'nin Eski Milletvekili Lütfi Çırakoğlu da yeşil ışık yaktı!

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2014 Cumartesi 14:16
Çırakoğlu yeniden aday..

Rize eski milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Ardeşen merkezli Gelişim TV'de konuk olduğu B Planı programında Turgay Terzibaş’ın sorularını cevapladı.

Canlı yayın programında Çırakoğlu 2015 genel seçimlerinde Rize'den milletvekilliği adaylığına yeşil ışık yaktı. 

Çırakoğlu, Terzibaş’ın "Ön seçim olmasını ister misiniz?" sorusuna "Ben tercihimi ön seçimden yana kullanırım mesela. Ben öyle olsa isterim. Ben ön seçim olursa bu benim lehime işler ben isterim diye düşünüyorum." dedi.

"Gelecekle alakalı bir aday adaylığı söz konusu mu?" sorusuna ise eski Rize Milletvekili Çırakoğlu, "Gelecekle alakalı bir konu. Allah bilir onu." diye cevap verdi.

DR. LÜTFİ ÇIRAKOĞLU KİMDİR?

Lütfi Çırakoğlu, 12 Ocak 1952'de Rize Ardeşen'de doğdu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Genel Cerrahi ihtisasını aynı fakültede tamamladı. İstanbul Tıp Fakültesi Koruyucu Hekimlik Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Ardeşen Sağlık Ocağında hekim olarak görev yaptı. İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı.

1997 yılında Rize SSK Hastanesinde göreve başlayan Dr. Lütfi Çırakoğlu son 4,5 yılını Başhekim olarak tamamladı. Ensar Vakfı ve Rize Sigara ve Uyuşturucu Maddelerle Mücadele Derneği Üyesi. Orta düzeyde İngilizce bilen Çırakoğlu, evli ve 5 çocuk babası. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti'den Rize milletvekili seçilmiş ve bir dönem milletvekilliği görevini yürüttü. 2012 yılında Düzce Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevine atandı. Evli, 4 kız 1 erkek olmak üzere 5 çocuk babası ve 3 torun sahibi olan Çırakoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir

   
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık