Ana Sayfa Yerel Gündem Çırakoğlu,Düzce'den AKP Aday adaylığı için başvurdu.

Çırakoğlu,Düzce'den AKP Aday adaylığı için başvurdu.

AKP Rize Eski Milletvekili Op.Dr.Lütfü Çırakoğlu görevinden istifa etti.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2015 Pazartesi 17:58
Çırakoğlu,Düzce'den AKP Aday adaylığı için başvurdu.

AKP Rize Eski Milletvekili Op.Dr.Lütfü Çırakoğlu Düzce Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevinden istifa ederek Düzce'den AKP Milletvekilliği aday adaylığı için başvurdu.

 

23. dönem AK Parti Rize Milletvekili olarak mecliste siyaset yapan Çırakoğlu yeniden siyasete dönüyor. En son yürüttüğü Düze Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Lütfi Çırakoğlu görevinden istifa ederek AK Parti’den Düzce Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.


Aslen Rize Ardeşenli olan Lütfi Çırakoğlu’nun adı Rize’de milletvekili aday adayı olarak da geçiyordu.

LÜTFİ ÇIRAKOĞLU KİMDİR?

 

Lütfi Çırakoğlu, 12 Ocak 1952'de Rize Ardeşen'de doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Rıfkiye'dir.Tıp Doktoru; İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Genel Cerrahi ihtisasını aynı fakültede tamamladı.

 


İstanbul Tıp Fakültesi Koruyucu Hekimlik Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Ardeşen Sağlık Ocağında hekim olarak görev yaptı. İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı. SSK Rize Hastanesi'nde Başhekimlik görevine getirildi. Sağlık Bakanlığı Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüttü. Ensar Vakfı ve Rize Sigara ve Uyuşturucu Maddelerle Mücadele Derneği Üyesi. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti'den Rize milletvekili seçilmiş ve bir dönem milletvekilliği görevini yürüttü.Çırakoğlu,son olarak Düzce Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini yürütüyordu.

 


Orta düzeyde İngilizce bilen Çırakoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 lazikahaber.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık