Ana Sayfa Eğitim Cuma Günü Laik ve Bilimsel Eğitim için basın açıklaması.

Cuma Günü Laik ve Bilimsel Eğitim için basın açıklaması.

Siyasi Partiler ve Demokratik Kitle Örgüütleri Laik ve Bilimsel Eğitim için 13 Şubat Cuma günü Rize Meydan'ında basın açıklaması yapacak.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2015 Çarşamba 20:00
Cuma Günü Laik ve Bilimsel Eğitim için basın açıklaması.

Birleşik Haziran Hareketi, Eğitim-Sen, pek çok parti ve Demokratik Kitle Örgütü, 13 Şubat Cuma günü Türkiye genelinde eğitimde gericileşmeye karşı, Laik ve Bilimsel Eğitim için bir boykot düzenliyor. Öğretmenler de eyleme grev yaparak katılacaklar.

Türkiye genelinde boykotun yapılacağı gün Rize’de de boykotla birlikte, saat 13:30’da Birleşik Haziran Hareketi’nin ve Eğitim-Sen’in çağrısıyla basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Eğitim sisteminin gün geçtikçe daha da gericileştirilmesine, laiklikten ve bilimsellikten uzaklaştırılmasına, çocuklara zorunlu ve seçmeli din derslerinin dayatılmasına karşı ortak bir mücadele geliştirilmesi amacıyla, 13 Şubat'ta çocukların okula gönderilmemesi için çağrı yapan kitle örgütleri, iktidara bu şekilde bir uyarıda bulunacak.

 

Rize'deki buluşma için

Fındıklı’da, meydandan saat 11:00’da, araçlar kaldırılacaktır.

Ardeşen'de,CHP İlçe Binası önünden araç kalkacaktır. 

Tarih: 13 Şubat 2015

Saat:13:30

Yer: Rize Merkez, Meydan, Heykel Önü

  Laik ve Bilimsel Eğitim için Boykottayız! 13 Şubat'ta Çocuklarımızı Okula Göndermiyoruz!
Rize Merkez Cumhuriyet Meydanı Atatürk Heykelinin Önünde Saat: 13:30'da Basın Açıklaması Okunacaktır.   Birleşik Haziran Hareketi'nden Velilere yapılan çağrdı.

Sevgili Veli, 

Bir çocuğun gözlerine bakalım. Bir Çocuğun gözlerinde yetişkinlerin görebileceği, çocuğu çocuk yapan üç önemli şey vardır: KARARLILIK, İNATÇILIK VE UMUT. 

Kararlılık, inat ve umut daha küçükken bir çocuğun elinden alınırsa onu hayat boyu bekleyen şey güce ve güçlüye itaat etmek olur.Kararlılık, inat ve umut çocuklarımıza sunabileceğimiz bilimsel ve laik eğitimle mümkün olur. Çünkü bir çocuk ancak sorgulayarak, eleştirerek ve şüphe duyarak kararlılığını, inadını ve umudunu koruyabilir. 

Biz, çocukların gözlerindeki kararlılığı, inadı ve umudu sürekli kılabilmek için Bilimsel ve Laik Eğitim İçin Ayaktayız ve BOYKOT’tayız. Ya Siz?

13 Şubat’ta iktidarı uyarmak için çocuklarımızı okula göndermiyoruz. O günü çocuklarımıza ayıracağız. Alternatif dersler, çocuk oyunları ve şenliklerle özgür bir geleceğe olan umudumuzu güçlendireceğiz. 

Sizleri Bekliyoruz. 

Dayanışmayla…

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ - RİZE 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık