Ana Sayfa Yerel Gündem Cumhuriyet Tırmanışına Çok Sayıda Dağcı Katılıyor

Cumhuriyet Tırmanışına Çok Sayıda Dağcı Katılıyor

Cumhuriyet Tırmanışına Çok Sayıda Dağcı Katılıyor

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2014 Cumartesi 10:06
Cumhuriyet Tırmanışına Çok Sayıda Dağcı Katılıyor

Adı, Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nce verilen Ovit’teki Ekrem Orhon Zirvesi’ne (3200 m)ovit-zirve Cumhuriyet Tırmanışı yapılacak.

 

9 yıl önce Ovit Dağı Tırmanışını yapan Verçenik Dağcılık Kulübü üyelerinin teklifi ile ismi Ekrem Orhon Zirvesi olan Ovit Dağına Cumhuriyet Tırmanışı yapılacak. Verçenik Dağcılık Kulübü Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu, tırmanışa Rize’den ve Rize dışından çok sayıda dağcının katılacağını belirterek, 26 Ekim’de yapılacak olan tırmanış öncesi Rize Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde tören düzenleneceğini söyledi. Törenin ardından Rize Kalesinde bulunan Merhum Ekrem Orhon’un kabri ziyaret edilecek ve otobüslerle İkizdere’ye gidilerek 3200 metrelik Ovit Dağı Ekrem Orhon Zirvesine Cumhuriyet Tırmanışı gerçekleştirilecek.

Adını verdikleri zirveye her yıl Cumhuriyet Tırmanışı düzenlediklerini belirten Kalcıoğlu, Ovit Dağı Ekrem Orhon Zirvesi Cumhuriyet Tırmanışı öncesi Rize Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önündeki törenin 26 Ekim 2014 Pazar günü saat 08.30’da yapılacağını ve tüm vatandaşları Ata’ya Saygı törenine beklediklerini ifade etti.

Zirveye babasının isminin verilmesinden ve her yıl Cumhuriyet tırmanışının Ekrem Orhon Zirvesine yapılmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen ‘Baba Reis’ Ekrem Orhon’un kızı Çayhan Orhon Dervişoğlu da, “Rize babamı unutmadı, genç dağcılar da Ovit Dağı Ekrem Orhon Zirvesine tırmanıyor. Başta zirveye babamın adını veren ve bu zirveye her yıl tırmanış yapan Verçenik Dağcılık Kulübü’ne olmak üzere, bu etkinliğe destek veren Rize Valimiz ile Belediye Başkanımıza ve diğer tüm ilgililere teşekkür ediyorum.”dedi.

Kaçkartv.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık