Ana Sayfa Kültürel Depremzede Ressam...

Depremzede Ressam...

Depremzede Gülvan İnanç'ın Tek Mutluluk Kaynağı Resim Yapmak

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 12:07
Depremzede Ressam...

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Van depremi sonrası Van'dan ayrılarak Artvin'in Şavşat ilçesine gelen ortaokul 8. Sınıf öğrencisi Gülvan İnanç yaptığı resimlerle herkesi büyülüyor. Şavşat'a bağlı Köprüyaka YBO' da okulunu bitiren Gülvan İnanç resimle ilgili çok önemli sözler söyledi.

 

Rüyada Bile Resim Yapıyor

 

Kara kalem çalışması yapan ve yaptığı resimlerle herkesin dikkatini çeken bu yıl il genelinde yapılan resim yarışmasında da birinci olan Gülvan İnanç; "Ben en sıkıntılı anımda bile resim yaparak rahatlıyorum. Sinirlendiğim an üzüldüğüm an resim yapar ve mutlu olurum. Gece rüyada bile çoğu kere resim yaptığım olmuştur. Güzel sanatlar Lisesi Resim bölümüne gitmek istiyorum. İnşallah kazanırım hayallerim gerçek olur. Çok istiyorum" dedi.

 

Oldukça çok zor şartlar altında büyüyen ve ailesinin büyük bir ekonomik sıkıntı yaşadığı Gülben İnanç'ın resim yaparak mutluluğu yakalaması herkese örnek oluyor. Geleceğin büyük ressamı olarak görülen Gülvan İnanç'ın komşuları ve arkadaşları; "Gülben sürekli resim yapıyor. Herhangi bir şeye üzülüp ağladığı an hemen eline kâğıt kalemi alarak resim yaptığını görüyoruz. Örnek bir kızımızdır. İnşallah hayalleri gerçek olur" dedi. Gülben İnanç bu ayın 7 sinde Kars Güzel sanatlar Lisesinde resim bölümü sınavına girecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rize Sivil Toplum Gönüllüleri'nden Fındıklı Yardımseverler Derneğine Plaket

Rize Sivil Toplum Gönüllüleri'nden Fındıklı Yardımseverler Derneğine Plaket

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık