Ana Sayfa Güncel Direnenler Yine Kazandı

Direnenler Yine Kazandı

Caferağa Mahallesi Eski Sabit Pazarının bulunduğu yeşil alana İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından verilen "otopark" ruhsatı, bölge halkının direnişi ve Kadıköy Belediyesi'nin başvurusu üzerine İBB tarafından iptal edildi.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2014 Pazartesi 12:37
Direnenler Yine Kazandı

Eski Moda Sabit Pazarı olarak bilinen Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait araziye İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen otopark ruhsatı iptal edildi.

Moda'daki son yeşil alanlardan biri olan ve "Afet Toplanma Alanı" olarak belirlenen yeşil alanda 31 Temmuz günü otopark yapımı için çalışma başlatılmak istenmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği ruhsata dayanarak yapılan çalışma, mahalle sakinlerinin tepkisi üzerine Kadıköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından geçici olarak durdurulmuştu. 

Modalıların çadır nöbeti başlattığı afet toplanma alanına ilişkin harekete geçen Kadıköy Belediyesi 4 Ağustos'ta İBB'ye ruhsat iptali başvurusunda bulundu. 

Kadıköy Belediyesi'nin talebini değerlendiren İBB otopark alanı için verdiği ruhsatı iptal etti.

RUHSAT İPTALİ İSTENMİŞTİ

Kadıköy Belediyesi de Modalıların isteklerini göz önünde bulundurarak duruşunu gözden geçirip bu doğrultuda 4 Ağustos'ta Büyükşehir Belediyesi'ne başvurarak otopark ruhsatının iptalini istemişti. Aynı şekilde Moda'yı kapsayan Caferağa Muhtarlığı da Mahalle sakinlerinin ve mahalledeki kuruluşların-platformların isteğini dikkate alıp Büyükşehir'e başvurarak ruhsat iptali yoluna gidilmesini istemişti.

Modalıların doğal afet toplanma alanına özel bir şirket tarafından otopark yapılması için verilen ruhsatını iptal edilmesi için toplanan 7365 imza bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edilmişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık