Ana Sayfa Yerel Gündem Disk Gıda-İş'ten Mevsimlik İşçilere kadro verilsin imza kampanyası..

Disk Gıda-İş'ten Mevsimlik İşçilere kadro verilsin imza kampanyası..

DİSK Gıda İş Sendikası, Çaykur’da mevsimlik çalışan işçilerin kadroya alınması için imza kampanyası başlattı. Toplanan imzalar Cumhurbaşkanı, Başbakan ve ilgili bakanlıklara gönderilecek, Hükümetten mevsimlik işçilere verilen ‘Kadro’ sözünü tutması isteniyor.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2016 Pazartesi 23:00
Disk Gıda-İş'ten Mevsimlik İşçilere kadro verilsin imza kampanyası..

DİSK’e bağlı Gıda İş Sendikası, Çaykur’da 4 ay mevsimlik olarak çalışan 8 bin 700 işçinin kadroya aşınması için Rize’de Tuzcuoğlu Memişağa Parkında imza kampanyası başlattı. Kampanyanın ilk saatlerinde 500’e yakın imza toplandı. Kampanya, her Pazartesi il merkezinde ve diğer günlerde ilçelerde olmak üzere 4 Mayıs 2017’ye kadar devam edecek.

İmza kampanyasını bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuran Gıda İş Sendikası Rize Temsilcisi Ramazan Sarıoğlu, “Çaykur’da çalışmakta olan mevsimlik işçiler olarak kadro talep ediyoruz. Çünkü, günümüz ekonomik şartlarda yaşam mücadelesi vermek artık imkansızdır. Mevsimlik bir işçinin emekli olabilmesi için ortalama 65 yıl çalışması gerekiyor.” dedi.

Sarıoğlu, 2002 sonrası dönemin başbakanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çaykur’daki mevsimlik işçilere kadro sözü verdiğini hatırlatarak, bugün bu sözün tutulmasını beklediklerini ifade etti.

İşte Sarıoğlu’nun açıklaması:

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık