Ana Sayfa Güncel DOKAP,Murgul'da

DOKAP,Murgul'da

Murgul'un Kalkınma Haritası Çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2014 Pazar 23:45
DOKAP,Murgul'da

Hayati Akbaş

MURGUL-
Kısa adı DOKAP olan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi’nin Başkanı Ekrem Yüce, Kaymakam Hüseyin Çam’ın daveti ile Murgul’da bir dizi inceleme ziyareti gerçekleştirdi. Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İlçe Tarım Müdürü Yusuf Yıldırım ve kooperatif başkanlarının da katıldığı programda, Murgul’un kalkınması için atılacak adımlar belirlenerek, öncelikli yapılması gereken proje çalışmaları masaya yatırıldı.

KOOPERATİFLER ZİYARET EDİLDİ
          Murgul inceleme programı kapsamında Korucular köyünde bulunan soğan fabrikasını ve Kabaca köyündeki bal dolum tesisini inceleyen heyet, burada kooperatif yetkililerinden bilgi alarak, tesislerin geliştirilmesi noktasında fikir alışverişinde bulundu.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ
           
Gerçekleştirilen toplantıda Kaymakam Hüseyin Çam ile önceki görev yeri olan Piraziz’de birçok başarılı projeye imza attıklarını belirten DOKAP Başkanı Yüce, “Murgul’un kalkınabilmesi için gerek kaymakamımız gerek, belediye başkanımızla birlikte elimizi taşın altına koyacağız. Böyle bir ekibin oluşturacağı sinerji ile ilçenin kaderi kısa zamanda değişeceği kanaatindeyim.” 

BÖLGEYE UYGUN PROJELER, ARICILIK VE TAVUKÇULUK
           Uygulanacak projelerin sürdürülebilir olması için bölge ile uyumlu olması gerektiğini vurgulayan DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, özellikle arıcılık ve tavukçuluk projelerinin ilçede rahatlıkla uygulanabileceğini, ayrıca bu faaliyetlerin uygulanmasında bölge insanın yabancılık çekmeyeceğini ve önemli ölçüde ailelere gelir kaynağı oluşturacağını söyledi. 

DOKAP BAŞKANI YÜCE’DEN AÇIK ÇEK
           Murgul için geliştirilecek her projeye destek olmaya DOKAP olarak hazır olduklarını ifade eden Başkan Yüce, “Kaymakamımız Hüseyin Çam, ilçemiz adına bir şanstır. Kaymakamımızın öncülüğünde Murgul’da hazırlanacak projelere destek olacağız.” Dedi. 

MURGUL İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN
        DOKAP Başkanı Ekrem Yüce’nin Murgul ziyaretinin ardından görüşlerini dile getiren Kaymakam Hüseyin Çam, “ DOKAP’ın sorumluluk alanında 8 il ve bu illerin sınırlarında yüzlerce ilçe bulunuyor. Bu kadar geniş bir sorumluluk alanı içerisinde Sayın Başkanımızın bizlere ayırdığı zaman son derece önemli ve Murgul’a verdiği değer bakımından da manidardır. Sayın Başkanımız Ekrem Yüce’nin öncülüğünde Karadeniz’de kalkınma adına birçok proje hayata geçti. Biz de bu projelerden payımıza düşenin azamisini elde etmek adına Belediye başkanımız, kurum ve daire amirlerimiz ve siyasi temsilcilerimizle gayret göstereceğiz. Bu noktada bizden desteklerini esirgemeyecek olan, Kalkınma Bakanlığımıza, DOKAP’a ve Sayın Başkanımız Ekrem Yüce’ye sonsuz teşekkürler.” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık