Ana Sayfa Ekonomi Emeklilere Toplu Para Müjdesi

Emeklilere Toplu Para Müjdesi

Hem promosyonda hem de intibakta geriye dönük ödeme talepleri var. Yargıdan çıkacak olumlu bir karar, emeklilere toplu para alma yolunu açacak

Giriş Tarihi: 24 Mart 2015 Salı 09:51
Emeklilere Toplu Para Müjdesi
  Milyonlarca  hem promosyon hem de  için umudunu yargıya bağladı. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak için açılan 2 ayrı dava sürerken, 10.5 milyon emeklinin promosyon talebi de mahkemeye taşındı. Mahkemelerden çıkacak olumlu karar, emeklilerin gelirini artıracak. Ayrıca hem intibakta hem de promosyonda geriye dönük ödeme talepleri var. Mahkemelerden bu taleplere de vize çıkarsa, emeklilere toplu para alma yolu açılacak. 

 SEVİNDİRDİ 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak zammı verilmesi için açılan 2 ayrı dava sürüyorTürkiye Emekliler Derneği'nin açtığı davada bilirkişinin sunduğu intibak talebini haklı bulan rapor, milyonları umutlandırdı. Bu dava 2 Temmuz'a ertelenirken; İşçi, Bağ-Kur ve Memur Emeklileri Derneği'nin açtığı davaya da 29 Nisan'a devam edilecek. Yargıdan çıkacak intibak kararı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara 50 ila 355 lira arasında zam yolunu açacak. İntibakta ayrıca geriye dönük ödeme talebi de var. Bu talep de kabul görürse, emekliler  alma imkanına kavuşacak. 

8 YILLIK ÖDEME 
Emeklilerin banka promosyonu talebi de geçtiğimiz günlerde yargıya taşındı. Tüm emeklilerin promosyon alması için harekete geçen Emekli-Sen, davada geçmişe dönük ödeme talebinde de bulunacak. Eğer Emekli-Sen'in talebi kabul görürse, emekliler 2007'den itibaren promosyon almaya başlayacak. Böylece hem 8 yıllık toplu para alma imkanı olacak hem de bundan sonraki dönem için promosyon verilecek. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık