Ana Sayfa Yerel Gündem Emin Özgün Artvin basını ile buluştu..

Emin Özgün Artvin basını ile buluştu..

Artvin'de üç dönem belediye başkanlığı görevini üstlenen eski Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün CHP il Binasında basın açıklamasında bulundu

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 15:25
Emin Özgün Artvin basını ile buluştu..

Hayati Akbaş

 

ARTVİN-30 Mart Yerel seçimlerinden bir hafta sonra Ankara'ya gittiğini ifade eden Emin Özgün burada olmadığı süre içerisinde Artvin kamuoyunda ve CHP tabanında seçim sonuçlarına ilişkin birçok değerlendirme yapıldığını ifade etti.

Artvin'de 15 yıl diş hekimliği yapan 15 yılda belediye başkanlığı yaparak Artvin'e hizmet etmeye çalışan bir insan olarak Artvin'de Emin Özgün gerçeğinin olduğunu ifade eden Özgün yaptığı konuşmasında; "basın toplantısında niyetim şu. Bu seçimler sırasında Artvin'de yaşayıp oy veren vermeyen tüm Artvin Halkına teşekkür ediyorum. Hiç kimseye bir kırgınlığım yok. Ben 3 dönem belediye başkanlığı yaptığım süreçte iki dönem AK Parti İktidarına karşı seçim kazandım. Bu iki dönem CHP olarak biz kazanmıştık. Bu dönem de biz kaybettik onlar kazandı. Bu bir görev değişimidir. Nöbet değişimidir. Zaman zaman demokrasilerde bu tarz değişiklikler olur. Bunu normal karşılamak lazım. Sayın Mehmet Kocatepe iktidar partisinin gücünü iyi kullanırsa Artvin'e iyi hizmetler yapacağına inanıyorum. Siyasette hizmet yarışıdır. Demokrasi partilerin yaptığı yarıştır. Dediğim gibi siyaset kavga etme sanatı değil farklı fikirleri yarıştırma sanatıdır. Biz 15 yıldır sosyal demokrat anlayışla Artvin'de hizmet vermeye çalıştık. Artvin yeni bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıya kalacaktır. Bunun olumlu ve olumsuz yönlerini zaman içinde göreceğiz. Biz sosyal demokratlar olarak belediyecilik konusunda iddialıyız. Belediyecilik sosyal demokratların işidir.

Ak Parti'nin belediyecilik anlayışını pratikte göreceğiz. Belediyecilik yaşayarak görülmesi gereken bir olay. Seçimlerde bir takım vaatlerde bulundular. Bizlerde muhalefet olarak bunların takipçisi olacağız. Burada ki amaç şudur. Artvin'in zarar görmemesi. Artvin'e bir takım şeylerin yapılması. Yerel yönetimlerde 15 senedir onlar muhalefetti. Şimdi inanıyorum ki sosyal demokratların muhalefet süreci 5 seneyi geçmeyecek. Biz arada bu tür hatalar yapıyoruz. Belediyeyi 5 seneliğine emanet ediyoruz. Sonra geri alıyoruz. İnşallah 5 yıl sonra bu belediyeyi geri alacağız.

Artvin halkından oy veren vermeyen 15 yıllık belediye başkanlığım döneminde siyasi parti ayrımı gözetmeden sosyal demokrat düşüncedeki bir belediye başkanı olarak herkese hizmet götürmeye çalıştım.

Kamuoyunda Artvin Belediyesinin borcu olduğunu yönünde çıkan söylentilere de yanıt veren Emin Özgün Belediye Artvin belediyesinin SSK'ya vergi dairesine, İşçisine, memuruna esnafına borcu yoktur. Ayrıca her ay düzenli gelen iller bankası payından da 1 lira kesinti yoktur. Borcumuz olmadığından kesilmiyor. Artvin belediyesi borcu harcı olmayan belediyedir. Kaynak olarak da alışveriş merkezinde ki belediyenin payı 10 Milyon TL eski parayla 10 trilyon liradır. Bizim veremeyeceğimiz hesap yoktur. Artvin Belediyesinin her kuruşu bizim için önemlidir. Mülkiye Müfettişi benim belediye başkanlığım zamanında bir şikâyet söz konusu olmuştu bu şikâyetle ilgili gelmiştir. Bize zaten her yıl rutin Sayıştay müfettişleri gelir.  Belediyeler denetlenir. Denetlenmeden korkmamak lazım. Bu müfettiş seçimden sonra getirilen bir müfettiş değil benim başkanlığım döneminde gelen müfettiştir. Denetlenmek resmi bir prosedürdür. Bu konuda da anlımız açık veremeyeceğimiz hesap yoktur. 

47 yıldır Artvin'de yaşıyorum ömrümün geri kalan kısmını da Artvin'de geçireceğim. Artvin benim yaşam biçimim. Ama şimdi dinlenmeye ihtiyacım var. Diş kliniği açmayı düşünüyorum. Farklı işler yapabilirim. Benim esas mesleğim diş hekimliği siyaset bir meslek değildir.  Gönüllü turizm elçisi olarak Artvin turizminin gelişimine katkı yapacağım. Turizmle ilgili yatırım projelerimiz var. Artvin benim yaşam biçimim ben Atabarı Kayak Merkezinde kaymaya, Hatila Deresinde yüzmeye, Borçka baraj gölünde teknemle Hatila Vadisinin o eşsiz güzelliğini yaşamaya devam edeceğim.

Burada sorun Cumhuriyet Halk Partisini iktidara götürecek, anlayışları geliştiremesek bu elimizde ki belediyeler günden güne azalmaya başlar çünkü siyaset, ideolojik zeminden uzaklaştırılmaya çalışılıyor. Bakın Sayın Tayyip Erdoğan bunlar ideolojik insanlardır. Biz hizmet yapıyoruz diyor hâlbuki partilerin ana kuruluş amacı bir ideolojiye sahip olmalarıdır.  İnsanlar ideolojilerinden uzaklaştırılıp iktidar partilerine mahkûm edilme noktalarına getirildi. İnsanlar büyüyorlar çocukları oluyor işe girecek işte AKP'li olursan işe girersin işte CHP'li olursan giremesin hâlbuki Türkiye'yi bu zeminden de kurtarmak lazım.

            Belediye seçimlerinden sonra bazı belediye çalışanları AKP'li olmuşlar diye dedikodu çıkmış. Sayın Kocatepe'ye teşekkür ediyorum, oda demiş ki sizin bir partiniz vardı dik durun demiş. Mehmet Kocatepe'nin bu anlayışını kutluyorum.  Türkiye'de diktatörlük mü var farklı fikirler olacaktır o zaman demokrasi olmaz" dedi.

Bir yıl dinleneceğini ifade eden Özgün,  Cumhuriyet Halk Partisine, katkı yapmaya devam edeceğim, çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bana 15 yıl belediye başkanlığını onur ve şeref vermiştir. Yaşamın boyunca sosyal demokrat düşünceye hizmet vereceğim. İlla da belediye başkanı veya milletvekili olmak gerekmez partiye hizmet etmek için diyen Özgün il başkanı olacağı söylentilerini de yalandı.

Seçim sonrası bir durgunluğun oluştuğunu ifade eden Özgün, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Artvin'de o çekirdek gücü var, çabuk toparlanır, yaralarımızı iyi sarabilirsek birbirimizi iyi anlayabilirsek birbirimizin kuyusunu kazmaya çalışırsak, sosyal demokratlarda son dönemde hortlayan taraftarlık, oysaki ben Cumhuriyet Halk Partili okulunda bir çok şey öğrenirken Cumhuriyet Halk Partili olmayı öğretmeye çalıştım.

Ön seçimden sonra hazmedeceksiniz sarılacaksınız birbirinizi seveceksiniz, TDH vardı gelelim dediler, tek tek gelin dediler, Artvin'in birçok değerleri var siyaset yapmak isteyen partide kapılar kapalı, bu parti ne Emin Özgün'ün ne Uğur Bayraktutan'ın ne Ahmet'in ne Mehmet'in kimsenin değil toplumun malıdır. 

Artvin'de tek merkezde kaybetseydik, kolaydı iş Emin Özün yüzünden kaybettik bunu söyleyenler var kulağıma geliyor ama Artvin genelinde bir başarısızlık var ben seçim sonuçlarını değerlendirirken söyledim ders çıkartmak lazım, düşünebiliyor musunuz belediye seçimine gidiyoruz gençlik kolları istifanın eşiğinden dönüyor. Kadın kolları yok, seçim komitesi yok.

Açık ve net söylüyorum Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri hiçbir şeyi beklemeden derhal istifa etmelidir yeni bir güven tazelemelidir. Yeniden aday olabilirler ama bir güven tazelemek zorundadırlar. Çünkü bu mevcut il yöneticileri ve ilçe yöneticileri ve mevcut adaylar Cumhuriyet Halk Partisinin bu başarısızlığının sorumlularıdır başta ben olmak üzere. Bu kırgınlıkların küskünlüklerin ortadan kaldırılacağı bir yapının oluşturulması Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni zaferlerinin alt yapısı olacaktır. Sayın Milletvekilime buradan sesleniyorum gelsin gereğini yapsın" diyerek sözlerini tamamladı. 

 

 

YORUMLAR
  • yorum2016-11-19 20:15:13wil;son jones

    Merhaba,
      Şu anda değerli müşterilerimize% 3'lük düşük bir faiz oranı ile xmas kredisi veriyoruz. İşletmenizi finanse etmek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Konsolidasyon kredisine ihtiyacınız var mı? Şu adresteki e-postamızı kullanarak hemen başvurun: oxford_loanfinances@hotmail.com

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık