Ana Sayfa Güncel Erdoğan Köşke Çıkarken İlkler Yaşanacak

Erdoğan Köşke Çıkarken İlkler Yaşanacak

Tayyip Erdoğan, 28 Ağustos'ta kraliyet rejimlerindeki taç giyme merasimlerine taş çıkaracak bir törenle Çankaya'da görevi devralacak

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2014 Cumartesi 08:11
Erdoğan Köşke Çıkarken İlkler Yaşanacak

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 28 Ağustos'ta gerçekleşecek yemin töreni öncesinde ve sonrasında ilkler yaşanacak. Erdoğan'ın 28 Ağustos'ta Subayevleri'ndeki evinden çıkıp Meclis'e gelmesi ve ardından Anıtkabir ve Köşk'e çıkması canlı yayınlarla devlet televizyonu tarafından verilecek. Güvenlik güçlerinin ve TRT'nin başkentte provalarla hazırlandığı ilginç geçit töreni, şimdiden konuşulmaya başlandı.

Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında çok eleştirilen reklam filmindeki gibi atlı birliklerle karşılanacak olan Erdoğan, öncesinde Meclis'teki yemin töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerinin boykotu gölgesinde yemin edecek. Türkiye'nin televizyon yayıncılığı açısından en iyi teknik donanımına sahip TRT'nin dahi 28 Ağustos'a özel dışarıdan hizmet satın alacağı öğrenildi.

ÖNCE ANITKABİR SONRA KÖŞK

TRT ve havuz medyasının televizyon kanallarını 28 Ağustos telaşı sardı. Evinden yeni çalışma mekanı Çankaya Köşkü'ne kadar geçtiği her cadde ve uğradığı her durak canlı yayınla aktarılacak Erdoğan için başkent caddelerinde Emniyet güçlerinin prova üstüne prova yaptığı öğrenildi.

Meclis'te yemin eder etmez Cumhurbaşkanlığı forsu olan makam aracı ile önce Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirecek olan Erdoğan daha sonra eşi Emine Erdoğan ile Çankaya Köşkü'ne gidecek. Erdoğan çifti giriş kapısında atlı birlik tarafından karşılanacak. Atlı birliğin eşliğinde tören alanında kendisini bekleyen Sancak ve Onur Kıtası'nı selamlayacak Erdoğan, daha sonra Büyük Şeref Kapısı'nda Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül tarafından karşılanacak.

MECLİSTE BAHÇEKAPILI KARŞILAYACAK

Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'na yemin etmek üzere geldiğinde, TBMM Başkanı Cemil Çiçek oturumu açacak ve CHP'li Güldal Mumcu mazeret bildirdiği için en yaşlı başkanvekili sıfatı ile Ayşenur Bahçekapılı vasıtasıyla Erdoğan'ı Genel Kurul salonuna davet edecek. Çiçek, Erdoğan'a 12. Cumhurbaşkanı adına düzenlenen mazbatayı Başkanlık Divanı'nda verecek. Erdoğan, daha sonra Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı ile Genel Kurul kürsüsüne gelecek ve Cumhurbaşkanlığı yemini edecek. Yemin töreninin ardından Erdoğan'ı yine Meclis'ten Bahçekapılı uğurlayacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık