Ana Sayfa Ekonomi Erdoğan: OHAL'i greve izin vermemek için kullanıyoruz.

Erdoğan: OHAL'i greve izin vermemek için kullanıyoruz.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nde konuşan Erdoğan OHAL'in patronları koruduğunu söylerken, ''Şimdi grev tehdidi olan yere OHAL'den istifade edip izin vermiyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2017 Perşembe 06:02
Erdoğan: OHAL'i greve izin vermemek için kullanıyoruz.

ASED toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, OHAL için, "'OHAL'i kaldır' diyorlar. Öyle bir şey yok. Bu iş bitene kadar sürecek" dedi.

OHAL'in patronları korumak için de olduğunu söyleyen Erdoğan "Şimdi grev tehdidi olan yere OHAL'den istifade edip izin vermiyoruz" dedi.

15 Temmuz Anma etkinlikleri kapsamında Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) düzenlediği toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin demokrasisinin yanısıra ekonomisi ile yerle yeksan olmasını bekleyenleri bu alanda hayal kırıklığına uğrattık” dedi.

Erdoğan konuşmasından satır başları: 

Türkiye’nin demokrasisinin yanısıra ekonomisi ile yerle yeksan olmasını bekleyenleri bu alanda hayal kırıklığına uğrattık. Ülkemizde faaliyet gösteren uluslararası firma sayısı 5 binden 51 binin üzerine çıktı. Geçen yılı onca sıkıntıya rağmen 12.3 milyar dolarlık yatırımla kapattık.

İstanbul adeta bir İpek Yolu’dur. Her yönden kesişme noktası oluşturmuştur. Böyle bir konumdaki Türkiye şimdi yeni yeni arayışlar içerisindedir.

Türkiye, anlatıldığı gibi basın ve düşünce özgürlüğünün olmadığı bir ülke değildir. Hiçbir ülkede sınırsız özgürlük yoktur. Yargı medya için var. Bizim bakanlarımıza Batı’nın nasıl engelleme yaptığını gördük.

Hamburg’da toplantı yapmak istedim. İzin vermediler. Başka kent de olur dedim, kabul etmediler. Onlar da düşünce özgürlüğü yok, bizim ülkemiz öyle değil.

İşte Ankara’dan İstanbul’a yürüdüler. Kimin güvencesinde, hükümetimizin sağladığı güvence sayesinde. Kimse bize ülkede güvenlik yok diyemez.

Bu OHAL olmamış olmasıydı bu kadar rahat bu adımlar atılamazdı. OHAL’in sınırlarını da Batılıların çizdiği sınırlar içinde belirlemeyiz. Milletin verdiği yetkiyle OHAL’i iş dünyamız daha rahat çalışsın diye yapıyoruz.

İş dünyasında herhangi bir sıkıntınız aksamanız var mı? Biz göreve geldiğimizde OHAL vardı. Şimdi grev tehdidi olan yere OHAL’den istifade izin vermiyoruz. Bunun için kullanıyoruz OHAL’i.

GATA’da yaralılarımızı ziyaret ettim. E bunlar ortadayken, OHAL’i kaldır, bunlar yeniden ele geçirsin. Yok öyle şey. Bunlar yargının içinde de var, emniyetin içinde de var, askerin içinde de var. ‘OHAL ne zaman bitecek’ diye soruyorlar. Bu iş tamamen bittiğinde sona erecek. Almanya birleştiğinde 500 bin kişiyi kamudan çıkardı. Kimse sordu mu. Eğitim, iş dünyası, aklınıza ne geliyorsa onların huzuru, koruması için OHAL var.

15 Temmuz’da havalimanından kaçan bir muhalefetin başı var. O geceyi Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinden izleyen bir muhalefetin başı var. Öbür tarafta darbe olsa ben tankların önüne çıkarım diyor. Orda iki tank vardı, sana yol verdiler. Bizim milletimiz tankların önüne çıktı. Biz üzerimizde uçan uçaklara ve helikopterlere rağmen saat 16.00’ya kadar havalimanda bekledik. Lider taşın arkasına saklanırsa, halk dağın arkasına saklanır diye güzel bir laf var. Polisin korumasında yürüyeceksin, geceleri karavanda rahat bir şekilde konaklayacaksın… Bunların adaletle ilgisi yok.

Hukuk sistemini baştan sona yeniliyoruz. OHAL, FETÖ’yle sınırlı. Ne kendi vatandaşlarımızın ne de uluslararası yatırımcıların OHAL nedeniyle mağduriyet yaşaması söz konusu değil.

Oysaki tarih  Unutmaz..

Recep Tayyip Erdoğan 1988 yılında Refah Partisi İl Başkanı iken Darphane işçilerinin grevini ziyaret etmiş ve "Zulme son verene kadar haklı ve kararlı mücadelelerin yanında olmayı inancımız gereği görev telakki ederiz" demiş ve grev önlüğü giymişti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık