Ana Sayfa Güncel Erdoğan 'Suriyelileri vatandaşlığa almak için çalışmalar sürüyor'

Erdoğan 'Suriyelileri vatandaşlığa almak için çalışmalar sürüyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyelilerin vatandaşlık almalarına yönelik gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2016 Pazar 13:47
Erdoğan 'Suriyelileri vatandaşlığa almak için çalışmalar sürüyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis'te yapılan iftarda Suriyeli mültecilerle bir araya geldi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyen Suriyelilere gerekli imkanı tanıyacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kardeşlerimizin içerisinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda attığı adımlar var. Ellerinden geleni bakanlığımız oluşturduğu bir 

Ellerinden geleni bakanlığımız oluşturduğu bir ofisle takip etmek suretiyle bu yardımı bu desteği yaparak onlara vatandaşlık imkanını vereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılay'ın şehit aileleri ve Suriyelilere verdiği iftar yemeğine katıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan Erdoğan, "Bazı soysuzlar vardır. Onlar için vatan millet bayrak devlet gibi kavramlar hiçbir şey ifade etmez. Sorsanız kendilerine küresel yakıştırmalar yaparlar ama aslında bunların tek vasfı köksüz oluşlarıdır. Kendini bilmeyenlerin inancını tarihini kültürünü ecdadını bilmeyenlerin vatan diye bir derdi elbette olmaz. Burada bulunan muhacir ve ensar tüm kardeşlerim vatanın ne demek olduğunu onlar çok iyi biliyorlar" şeklinde konuştu.

-"ÜMİDİMİZİ ASLA KAYBETMEYECEĞİZ"-

Erdoğan, Türkiye'nin gönül sınırlarının resmi sınırlarından başka olduğunu belirterek, etkinliğe katılan Suriyelilere şöyle seslendi:

"Biz sizi kardeşimiz olarak görüyoruz siz de bizi kardeşiniz olarak görüyorsanız vatanınızdan uzak değilsiniz sadece evinizden toprağınızdan uzaksınız. Türkiye sizin de vatanınızdır. Şunu unutmayın. Hiçbir zulüm ilelebet sürmez. Biliyorum çok zorlukla karşılaştınız. Çok kayıplarınız oldu. Allah biz kullarına her zorluğun arkasından bir kolaylık geleceğini vaat ediyor. Ve hiç şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir. Ümidimizi asla kaybetmeyeceğiz. Duayı asla terk etmeyeceğiz. Çektiğiniz sıkıntıların, verdiğiniz emeklerin karşılığını alacaksınız. Evinize yuvanıza kavuşacağınız o günlerin çok uzak olmadığına yürekten inanıyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık