Ana Sayfa Medya Erdoğan'dan Zaman ve Cihan Haber Ajansına veto.

Erdoğan'dan Zaman ve Cihan Haber Ajansına veto.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın gerçekleştireceği Trabzon programında, Zaman gazetesi ve Cihan Haber Ajansı muhabirlerine akreditasyon uygulanacağı bildirildi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 17:25
Erdoğan'dan Zaman ve Cihan Haber Ajansına veto.

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın perşembe ve cuma günü yapacağı Trabzon ziyaretini takip etmek isteyen basın mensuplarının akreditasyon için Valilik Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri gerektiği bildirildi. Diğer basın mensupları gibi Zaman ve Cihan muhabirleri de akreditasyon için kimlik bilgilerini Valilik Basın Bürosu'na iletti. Valilikten bugün yapılan açıklamada da sez konusu basın mensuplarının kartlarını alabilecekleri duyuruldu. Ancak kartları almak isteyen Zaman Gazetesi Bölge Yayın Temsilcisi Mehmet Sakin ve muhabir Hasan Demir'in, Erdoğan'ın programını takip için akredite edilmedikleri ortaya çıktı. Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlileri, Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu'nun Zaman Gazetesi Bölge Yayın Temsilcisi Mehmet Sakin ve muhabir Hasan Demir'in akredite edilmemesi talimatı verdiği, bu nedenle akredite edilemeyeceklerini iletti.

Bugün akşam saatlerinde Trabzon'a gelecek Erdoğan, yarın cuma namazı sonrası Atatürk Alanı'ndaki toplu açılış töreninde halka hitap edecek. Daha sonra Trabzon Valiliği'ni ziyaret edecek olan Erdoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin akademik yıl açılış töreninin ardından da memleketi Rize'ye geçecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık