Ana Sayfa Yerel Gündem Ereğli'de AKP'li Başkan CHP'li işçileri kovdu

Ereğli'de AKP'li Başkan CHP'li işçileri kovdu

CHP'li Haberal ve Köktürk, Zonguldak'ta Ereğli İlçe Belediyesi'nde çalışan işçiler hakkında konuştu.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2014 Cuma 19:04
Ereğli'de AKP'li Başkan CHP'li işçileri kovdu

CHP Zonguldak milletvekilleri Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk, CHP'ye üye oldukları gerekçesiyle Zonguldak'ın Ereğli İlçe Belediyesi'ndeki işçilerinden çıkarıldığı iddia edilen 30 taşeron işçiyle görüştü.

30 Mart seçimlerinde AKP'li Hüseyin Uysal'ın CHP'li Halil Posbıyık'tan devraldığı Ereğli Belediyesi'nde 30 taşeron işçinin işine son verildi. İşçilerin, CHP'ye üye oldukarı gerekçesiyle işten çıkarıldığı ileri sürüldü. Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk, parti ilçe teşkilatında işçilerle bir araya geldi.

CHP Ereğli İlçe Başkan Hayrettin Kartal, işçilerin CHP'ye üye oldukarı gerekçesiyle işten çıkarıldığını söyledi. Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise parti farkı gözetmeksizin tüm insanların yasalar karşısında eşit olduğunu, devlet organlarının bu eşitlik ilkesini gözetmeleri gerektiğini vurguladı. Köktürk, şöyle dedi:

"Bizler, Zonguldak'ın her ilçesinde barış ve huzuru hedefliyoruz. İnsanları sağduyuya ve aklıselime davet ediyoruz. Bu uygulamalar doğru uygulamalar değildir. Bu uygulamalar, Ereğli'deki çalışma hayatına, kardeşliğe, dostluğa katkı sağlamaz."

Haberal ise AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ile konuyu görüşeceğini belirterek, "Burada arkadaşlarımızla ilgili eğer haksız bir uygulama yapılmış ise bilesiniz ki onun çözümü için ne gerekirse yaparız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık