Ana Sayfa Yerel Gündem Fakülte Öğrencilerinden Organik Sebze Meyve Üretimi

Fakülte Öğrencilerinden Organik Sebze Meyve Üretimi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pazar Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Meslek Yüksekokulunda, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından organik meyve ve sebze üretimi gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2014 Cumartesi 11:45
Fakülte Öğrencilerinden Organik Sebze Meyve Üretimi

Fakülte dekanı Prof. Dr. Fatih Seyis, yaptığı açıklamada, Pazar Meslek Yüksekokulu ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi olarak geçen yıl karpuz yetiştirdiklerini belirtti.

Bu yıl ise karpuzun yanı sıra domates, salatalık, patlıcan ve biber fidelerini tohumdan yetiştirerek dikimini gerçekleştirdiklerini dile getiren Seyis, "Pazar'ımızın uygun iklimiyle bitkilerimiz kısa sürede fide döneminden meyveye yatma aşamasına geçerek ürün vermeye başlamıştır. Gerek naylon sera ortamında, gerekse açık havada yetiştirmek suretiyle verim potansiyellerine bakmak istiyoruz" dedi.

"ÇALIŞMALARIMIZDAN ÇIKACAK SONUÇLAR İNŞALLAH BÖLGE ÇİFTÇİMİZE EK GELİR SAĞLAR"

Bu ürün grubunda yöre olarak yüksek potansiyele sahip olduklarını bildiklerini ifade eden Seyis, "Bu çalışmalardan çıkacak sonuçlar bunu inşallah tekrar ortaya çıkaracaktır. Bu yıl adı geçen ürünlerde adaptasyon çalışmaları yapıyoruz. Önümüzdeki yıl başlatacağımız yerel sebzelerin toplanması ve değerlendirilmesi projesi kapsamında yerel sebze genotiplerini de denemeye alacağız. Bu çalışmadan çıkacak sonuçlar ileride inşallah bölge çiftçimize ek gelir olarak fayda sağlayacaktır" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık