Ana Sayfa Dünya Filistin'de Katliam Var..

Filistin'de Katliam Var..

İsrail ordusunun Gazze'ye başlattığı, 20'si kadın ve çocuk en az 48 kişinin hayatını kaybettiği operasyonlarla ilgili, İsrail Savunma Kuvvetleri Basın Sözcülüğü'nden bir açıklama geldi. Açıklamada Hamas'ın "alt yapısı çökene kadar" saldırılara devam edileceği belirtildi.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2014 Perşembe 12:15
Filistin'de Katliam Var..

"Güçlü Kaya" adı verilen operasyon çerçevesinde gece boyunca İsrail Savunma Kuvvetleri'nin Gazze şeridinde 160 hedefi vurduğunun belirtildiği açıklamada, operasyonun başlangıcından beri ise vurulan hedef sayısının 440'a ulaştığı bildirildi.

"Bu gece vurulan hedeflerin 10 tanesi  terör tünelleri 6 tanesi de yönetim hedefleridir. Bu hedefler arasında Hamas'ın İç Güvenlik Bakanlığı , Milli Güvenlik Bakanlığı , Ve Hamas'ın Deniz Polis merkezi yer almaktadır." diyen İsrailli yetkililer, şöyle devam etti: "Buna ek olarak 118 adet saklı füze rampası . Bu rampalar arasında uzun ve kısa menzilli füzeler atmaya yarayan rampalar da vardı. Bu hedeflerin vurulması ile terör örgütünün ateş gücüne önemli bir darbe vurulmuştur."

İsrail Deniz Kuvvetlerince de saldırıdarın gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada Hamas'ın "deniz gücü kuvvetleri"nin tesislerinin imha edildiği söylendi.

Ayrıca nokta operasyonlar da gerçekleştirdiğini söyleyen İsrailli yetkililer, İslami Cihad örgütü lideri, 1977 doğumlu Hafez Hamad'ın da öldürüldüğünü duyurdu.

HAMAS KOMUTANLARININ EVLERİ VURULDU

Açıklamada İsrail Savunma Kuvvetleri ve Askeri İstihbarat birimin ortak çalışması sonucu Hamas'ın Rafiah komutanlarından Rahad Atar ve Han Yunis Kuvvetleri Komutanı Muhammad Sinavar'ın evlerinin vurulduğu da belirtildi.

SALDIRILARA DEVAM

İsrailli yetkililer Hamas'ın alt yapısını çökertene kadar kararlılıkla saldırılarını devam ettireceklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

"İsrail Savunma Kuvvetleri Hamas terör örgütünün alt yapısını çökertene kadar dikkat ve kararlılıkla saldırılarını devam ettirecek ve İsrail vatandaşlarına zarar vermeye çalışanları ve alt yapılarını yok etmeye kararlıdır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık