Ana Sayfa Yerel Gündem Fındıklı Belediyesi kesin hesabı "anlaşılamadan" oy çokluğu ile kabul edildi.

Fındıklı Belediyesi kesin hesabı "anlaşılamadan" oy çokluğu ile kabul edildi.

Fındıklı Belediyesinin 2013 yılı Kesin Hesabı AKP'li üyelerin oylarıyla "anlaşılamadan" oy çokluğu ile kabul edildi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 13:27
Fındıklı Belediyesi kesin hesabı

Fındıklı Belediyesinin 2013 yılı kesin hesabının görüşmeleri ilginç tartışmalara sahne oldu.

CHP'li üyenin bütçe komisyonunda olmasına karşın bilgi sahibi edilmediğini söylemesi üzerine AKP'li üyenin raporun okunmasından bir şey anlaşılamayacağını ve nasılsa kabul edileceğini söylemesinin ardından yapılan oylama sonucunda Fındıklı Belediyesinin 2013 yılı kesin hesabı 5 AKP'li üyenin evet 3 CHP'li üyenin ret oyu vermesine rağmen kabul edildi.

Böylelikle Fındıklı Belediyesinin 2013 yılı Kesin Hesabı AKP'li üyelerin de raporda yer alan bilgileri nasılsa anlayamıyoruz açıklamalarıyla oy çokluğuyla kabul edilmiş oldu.

Meclis toplantısında dağıtılan tutanaklarda yer alan konuşmalardan…

Meclis Başkan V:Bütçe komisyonumuzca 2013 yılı Belediyemiz kesin hesabı ile ilgili hazırlanan rapor meclisimize sunulmuştur..

Fatma ACAR(CHP) : Bütçe komisyonunda bulunmama rağmen 2013 yılı Belediyemiz kesin hesabı ile ilgili hiçbir bilgi sahibi olmadığını ve bu komisyon raporunun bütçe komisyon üyeleri tarafından hazırlanmadığından dolayı bütçe komisyon raporuna şerh düştüğünü belirtti.

Seyfullah ÇUKUR(CHP):Kesin hesabın oylamaya sunulması için kesin hesaptan haberdar olunması gerekir.Biz CHP gurubu olarak bu konuda hiçbir bilgi sahibi değiliz.Eminim ki bu konuda burada bulunan hiçbir meclis üyesi de bilgi sahibi değil.Bu yüzden belediyemiz 2013 yılı kesin hesabının onaya sunulmasının bir anlamı olmadığını söyledi.

Meclis Başkan V:Sayın Meclis üyeleri Belediyemiz 2013 yılı Kesin hesabı hakkında bütçe komisyonumuzca düzenlenen raporu Meclis Katibi  Şerif  Zengine okutacağım.

İsmail Hakkı KURT(AKP): Bu raporun okunmasından bir şey anlaşılamayacağını ve her halükarda belediyemiz 2013 yılı kesin hesabının oy çokluğu ile onaylanacağını söyledi.

Seyfullah ÇUKUR(CHP) Sayın İsmail Hakkı Kurt anlamadığın şeyi neden onaylıyorsun o zaman anlamadığın şeyi neden onaylıyorsun o zaman.

Ali KARAALİOĞLU(CHP):İsmail Hakkı Kurt'un bu bütçeyi her halükarda geçiririz cümlesinin hiç doğru kelime olmadığı ve bunun tüm meclis üyelerine bir hakaret olacağını söyledi.

Ali ÖZCİHAN(AKP) Bu belediyemiz 2013 yılı kesin hesabı ile ilgili okumakla bir şey anlaşılamayacağı bir an önce oylamaya sunulması gerektiğini söyledi.

Yapılan görüşmelerin ardından yapılan oylama sonucunda Fındıklı Belediyesini 2013 yılı kesin hesabı 5 AKP'li üyenin evet, 3 CHP'li üyenin hayır ret oyu vermesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık