Ana Sayfa Yerel Gündem Fındıklı Belediyesi,AKP'li vekilin ismini caddeye vermiş.

Fındıklı Belediyesi,AKP'li vekilin ismini caddeye vermiş.

Fındıklı Belediyesi, Belediye Meclisi kararı olmadan AKP Rize Milletvekili Hasan Karal'ın ismini cadde ismi olarak tabelalara yazmaya başladı.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2017 Perşembe 21:37
Fındıklı Belediyesi,AKP'li vekilin ismini caddeye vermiş.

Fındıklı Belediyesi Belediye Meclisi kararı olmadan AKP Rize Milletvekili Hasan Karal'ın ismini Mv.Hasan Karal caddesi olarak tanıtım levhalarına yazdı...

Bugün yapılan Fındıklı Hayır Diyor çalışma gurubunun anfşetara da yapılan referandum sonucunu değerleneme toplantısına gelen Fındıklılılar tanıtım levhasubda Mv.Hasan Karal caddesi ismini görünce tepki gösterdiler.

Konuyla ilgili tepki gösteren CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu " Mv.Hasan Karal'ın isminin Fındıklı'da bir caddeye verilmesi ile ilgili hiç bir bilgimiz yoktu. Bu konu hakkında bizim belediye meclis üyesi arkadaşlarımızında bilgisi yok. Bilindiği gibi cadde ve sokak isimleri ile ilgili olarak Belediye Meclisi karar almaktadır. Bu tanıtım levhasındaki Mv. Hasan Karal caddesi yazısını görünce bunu kabul edilemez bulduk. Bu yazı ile Fındıklı Belediye Meclisi yok sayılmıştır..Bunlar yerel "başkan" uygulamalarıdır.Böyle bir şeye izin veremeyiz. Konuyu meclis üyelerimiz aracılığıyla araştıracağız . Gerekli bilgilenmenin ardından bu konuda kamuoyuna bilgi sunacağız " dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık